Přeskočit na obsah
Domů » Váš dotaz » Pudr na mastné vlasy » Odpověď na: Pudr na mastné vlasy

Odpověď na: Pudr na mastné vlasy

#810
Jana Vaňková
Host

Dobrý den, Zito,

po umytí jsou vlasy krásně nadýchané, což oceňuji. Ale mám pocit, že je to tím, že jsou vlasy takové jakoby “otevřené” (i přesto, že aplikuji oplach koncentrovaného jablečného octa, který je má uzavřít – musím ho dávat velmi málo, mám jinak reakci na pokožku), což vím, že pro ně není správné.

Druhý den od umytí je to v pohodě tak do půlky dne, pak se vlásky začnou mastit a i tak vypadají. Další následující den tedy myji (většinou ráno), protože tehdy už je mastnota velmi viditelná :-). Maštění napomáhá i fyzická aktivita, kterou vynakládám díky věnování se mému koníčku.

Pravda, směs na hlavě nechávám delší dobu (10-15 min) a možná i větší množství, než by se mělo, takže na tom můžu určitě zapracovat. Ale někdy omyji i rychle a efekt je stejný.

Na noo-poo jsem několik let, první dva roky jsem používala vajíčko, výsledek byl podobný. Po olejovém zábalu (olivový, arganový, jojobový) je to též podobné. Vlasy vypadají super, jsou lesklé, ale maštění se dostavuje. Po ricinovém oleji cítím, že mám vlasy vysušené. Zkusila jsem i přírodní šampon a stalo se to, že mi vlasy začaly vypadávat (nebudu jmenovat, neboť nemám zájem dané společnosti škodit, je to čistě o tom, že mi šampon nesedl, též mohly hrát roli další faktory – zimní období, možnost stresu atd., rozhodně to není o tom, že by byl daný výrobek špatný).

Před přechodem na noo-poo jsem používala dlouhou dobu šampon z lékárny “Klorane”. No a před ním, ale to už je opravdu několik let zpátky, klasický šampon z drogerie, konkrétně “Elseve” – na objem. A samozřejmě, že jsem testovala i jiné, avšak výsledek byl podobný. V té době jsem si vlasy hodně upravovala, podtáčela přes hřeben, fénovala, používala tužidlo a lak. Měla jsem úplně napnutou pokožku hlavy a velmi mě svědila.

S přechodem na noo-poo metodu postupně dostávaly mé vlasy svobodu – nepoužívám tužidlo, které zatěžuje, vlasy nepodtáčím a cca půl roku už ani nefénuji. Pokožka hlavy se mi krásně uzdravila a svědění je mi cizí. Jinak vlasy mám nadýchané, myšleno, že nejsou zplihlé, i když je mám mastné. Vodu máme tvrdou.

Možná, že je to o mém pocitu, protože mám ráda čerstvě umyté vlasy a já prostě nejsem ten typ, kterému by vydržel 3 dny a více. Také mám vypozorováno, že když mi vlasy přerostou, mastí se více, neboť jsou zatěžovány kořínky.

Děkuji za Váš čas, energii a cenné informace.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Janina