Přeskočit na obsah
Domů » Váš dotaz » Pudr na mastné vlasy » Odpověď na: Pudr na mastné vlasy

Odpověď na: Pudr na mastné vlasy

#813
Zita
Správce

Vy se o vlasy staráte opravdu vzorně :), takže jen pár postřehů, co by třeba mohlo ještě pomoct.
Nejdříve k pudru: to, jak bude fungovat, si můžete vyzkoušet s marockým jílem, co máte. Myslím, že to bude podobné a jediný rozdíl asi bude v barvě. Zkuste si druhý den ráno trochu jílu vklepat ke kořínkům, a uvidíte, jaký to bude mít přes den efekt. Tento typ suchého šamponu dokáže vlasy trochu „osvěžit“ když se začne ztrácet objem, druhý, max. třetí den, ale s vyloženě mastnými vlasy toho už moc nesvede. Výměna kvůli barvě nebude problém. Šípku je v něm moc málo na to, aby se projevil nějaký efekt, je tam kvůli korekci barvy.
Jestliže sportujete a hlava se více potí, pak by mohlo pomoc lehké prosušení fénem. Když zpocené vlasy jen tak uschnou, zůstanou zplihlé. Po tom prosušení by suchý šampon mohl objem zase udělat.
Na vlasy si nedáváte nic špatného, naopak, ale zkusila bych styl mytí trochu poupravit. Nenechávat jíl příliš dlouho, stačí trochu promnout a vypláchnout. Také u mytí vynechat oleje, případně jich dát jen velice malé množství. Vždy jich totiž trochu po umytí na vlasech zůstane, a ty pak nedokážou absorbovat tolik mazu, a výsledek je, že se vlasy rychleji mastí. Dále bych zkusila jíl kombinovat s mletými bylinami. Je mnoho způsobů jak, nejlepší by bylo postupně to testovat.
Můžete byliny přidávat k jílu, nebo to při mytí střídat – jednou jíl, jednou byliny atd. Olej bych dávala jako zábal třeba jednou týdně, nebo i méně, a nechávat na hlavě dlouho – 2 a více hodin. A potom bude potřeba ho důkladně vymýt. Lépe se bude vymývat, když ho smícháte s nějakým lehkým hydratačním přírodním krémem, nebo s tím vajíčkem, které funguje jako emulgátor. Když by se vymýval špatně, zkuste použít nějaký jemný pěnivý šampon. Nemyslím si, že je nutné zůstávat u jedné metody a té se držet zuby nehty. Není problém způsoby mytí střídat, dokonce myslím, že to může být ku prospěchu.
Skvěle na mytí fungují ayurvédské byliny od Khadi, ty jsou výborné i na regulaci maštění. Ale použít se dá i čistá amla, nebo pro silnější mycí efekt reetha – mýdlové ořechy. Byliny a reetha obsahují přírodní saponiny, které myjí opravdu krásně, a přitom jsou velice šetrné, a nijak nevysušují. Samotnou reethu bych kvůli tvrdé vodě určitě míchala s amlou, která je kyselá, a směs bude lépe fungovat. Ve směsi bylin amla i reetha obsažené jsou.
S tvrdou vodou je obecně problém, všechno se hůře vymývá, a na vlasech může zůstávat jemný povlak, který opět zhoršuje maštění. Kyselé oplachy (klidně i citronová voda, nebo s pár zrníčky kys.citronové) jsou tedy správně, ale při použítí kyselejší mycí směsi (směs bylin, amla) už myslím nebudou nutné. Jinak ano. A vlasy vyplachovat opravdu důkladně.
Zkusila bych tedy toto:
Vyzkoušet na mytí směs bylin od Khadi, nejdříve samotnou, pak buď míchat s jílem co máte, nebo střídat. Nevím jestli jste zkoušela hladkou žitnou mouku, ta je také na mytí bezproblémová (nebo jakákoli směs mouka-jíl-byliny). Oleje nepoužívat v rámci mytí, ale samostatně. Když se bude olejový zábal špatně vymývat, nebát se použít jemný pěnivý šampon, ale jen v tomto případě.
Maštění vlasů je bohužel velice individuální, může mít různé příčiny (strava – cukry, pak hormony), a zvnějšku ho nejde vždy ovlivnit. Kosmetika pak má za úkol to hlavně nezhoršovat 🙂

https://www.haaro-naturo.cz/sampony/smes-bylin/
https://www.haaro-naturo.cz/myti/amla/
https://www.haaro-naturo.cz/tuhe-sampony/konopny-sampon/

hezký den
Zita