Přeskočit na obsah
Domů » Váš dotaz » Pudr na mastné vlasy » Odpověď na: Pudr na mastné vlasy

Odpověď na: Pudr na mastné vlasy

#818
Jana Vaňková
Host

Dobrý den, Zito,

na úvod bych ráda zmínila, že reaguji až nyní, neboť probíhalo „testovací období“ dle Vámi uvedených „pokynů“ v souvislosti s péčí o vlásky. 🙂

Ještě než se vyjádřím k podstatě věci, kterou jsme probíraly, chci Vám skutečně moc poděkovat – za Vaši laskavost, otevřenost a sdílnost informací, které mi velmi pomohly. Již jsem si toho mnoho vyčetla (např. oleje na vlasy vždy s jejich navlhčením atd.), a komunikace z Vaší strany mi byla přínosem dalších cenných informací (např. vliv tvrdé vody). Dále si vážím Vašeho přístupu k potenciálnímu zákazníkovi, neboť v případě pudru na vlasy jste mi „nepodstrkovala“ koupi produktu, který mám doma, jen jsem ho dosud používala pro jeho mycí účinek. Až díky objevení Vašich stránek jsem se seznámila s tím, že se dá jíl používat i jako suchý šampon. Po odeslání mých dotazů jsem si též uvědomila, že vlastně mohu zkusit ten, co mám doma, a Vy jste mě vzápětí navedla k témuž :-). Jednoduše řečeno, DĚKUJI za vše!

Nyní k vlasům:

Žitnou mouku jsem zkoušela (miluju to blátíčko), ale vysušovala mi pokožku, přímo se loupala, takže jsem balení ponechala pro případ, že by došel jíl a neměla jsem k dispozici nové balení.

V době časové odmlky našeho psaní jsem byla u kadeřnice a po probrání celé záležitosti jsme provedly vymytí zbytků minerálních látek hloubkově čistícím šamponem, tak snad jsou pryč. 🙂 (Šampon skutečně nepoužívám a i ke kadeřnici jsem si vozila jíl.)

Ohledně vody – mám možnost měkké vody na oplach, takže řádné vymývání jílu, olejů atd. je možné a již jsem tak začala praktikovat. Změnu jsem též provedla u mytí jílem – na vlasech již nenechávám dlouho.

Co se týče olejů, též děkuji za informace a provedu tak, jak uvádíte – jednou za čas olejový zábal, běžně jinak do jílu a žloutku nepřidávat. V případě jílu jsem tak činila z důvodu, že to bylo doporučováno v souvislosti s jeho vysušujícími účinky.

A nyní k tomu jílu. Je to absolutní pecka! Netušila jsem, jak fantastický účinek má v roli suchého šamponu! Měla jsem trochu obavy, že mi bude jíl během dne padat na oblečení apod., ale již při aplikaci jsem viděla, že se do vlasů vklepává jen ten nejjemnější prášeček a takový ten „písek“ padá do vany, takže nemělo moc co padat. Účinky pudru na vlasech úplně předčily mé očekávání a je to absolutní TOP! Takový objem jsem ani nečekala. Vlasy si myji cca o 1,5 dne déle, a že by je nějak výrazně vysušoval, mi nepřišlo.

Zvažuji tedy, zda používat ten svůj, nebo si koupit ten od Vás, který bych si pořídila jen z důvodu oživení barvy. Porovnám barvy „prášku“ dle obrázku a uvidím. V případě toho marockého jílu jsem čekala, že mi na vlasech vytvoří jakousi „šeď“, ale nestalo se, a tedy i odstín je v pohodě.

Zřejmě objednám ten konopný tuhý šampon, abych po olejovém zábalu vlásky pořádně vymyla. Co se týče bylinek, jejich účinek se dá předpokládat, neboť jsou to dary přírody, tedy zvažuji, že je otestuji. Ale je jasné, že se musí pořídit ve větším počtu balení, aby mělo jejich používání efekt, čili to ještě promyslím. Jednou jsem nakoupila bylinky Bhringraj, ale aplikace nebyla úplně super a nějaký výrazný efekt si nevybavuji. Ale tím nechci ponižovat zázračnou sílu bylinek, prostě každému vyhovuje něco jiného. V tomto případě jsem se však „nemohla dočkat“, až ta balení vypoužívám. 🙂

A ano, máte naprostou pravdu, vše vychází zevnitř nás. V případě vlasů je třeba najít příčinu uvnitř, zvenčí jim můžeme pouze jakýmsi způsobem pomoct. Maštění vlásků mě provázelo od mládí (i když nebylo tak výrazné), mamině se vlasy dříve též více mastily, až s přibývajícím věkem, zřejmě s hormonálními změnami, se to změnilo a nyní myje 1x týdně, maximálně 2x.

Ještě jednou Vám děkuji za ochotu, skvělý přístup a obohacující informace. Je vidět, že jste člověk na správném místě, práce Vás baví a naplňuje. A já Vám přeji, aby tomu tak bylo i nadále a setkávala jste se s mnoha dalšími spokojenými zákazníky.

S pozdravem

Janina Vaňková