Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Jak dosáhnout studených odstínů na přírodně barvených vlasech

Jak dosáhnout studených odstínů na přírodně barvených vlasech

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4752 Odpovědět
    Eva Ševelová
    Host

    Hezký den,

    zkouším se nejdříve poradit, pokud to bude rychlejší. Ráda za vámi i zajedu do salonu.

    Mám 2 roky barvené vlasy jen rostlinnými barvami. Vlasy mám velmi jemné, polodlouhé. Původní barva světle hnědá, ale dlouhodobě předtím barvená chemicky. Šediny mám tak 30%.

    Většinou dávám kombinaci 80%cassia, 10%Henna, 10%Indigo. Po kombinaci, kterou dávám, mám vlasy do teplých tonu a to se mi nelíbí, jsem spíše studený tip. Proto jsem se nyní udělala snahu o studenější tony, dala jsem dvoufázové barvení – nejdříve 80%cassia a 20% henna. Za dva dny 70% indigo a 30% Cassia. Mým cílem bylo sjednotit barvu do studených odstínů. To se mi vůbec nepovedlo, mám tmavý lehce rubínový nádech. 😅 S chemií se mi opět začínat nechce, ale nevím si rady, jestli je opravdu možné na mých vlasech dosáhnout studených tonů. Jaký odstín si mám koupit, nebo namíchat. Moc ráda si nechám poradit, nebo se rovnou k vám objednám na úpravu. 

     

    Moc děkuji a přikládám foto.

    Hezký den, Eva

     

     

     

     

     

     

    #4754 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Evo,

    nejdříve se omlouvám  za pozdější odpověď…a teď k vlasům.

    Studenější odstín půjde, ale nebude to hned. Nejdříve bude potřeba nechat vlasy trochu “vydýchat”, hlavně délky. Tam se mi zdá, že jsou konce hodně tmavé a každá další vrstva by barvu víc a víc fixovala. V první řadě bych tedy zkusila najít nějakou vhodnou barvu jen na odrost, a délky nechat šisovat. Teď bude více svítit sluníčko, tak to půjde rychleji než v zimě 🙂

    Určitě bych zcela vynechala čistou hennu, a raději využila nějakou hotovou hnědou barvu, případně něco namícháme.

    Budu se ještě ptát:

    Ta tmavá Vám vyhovuje? Chcete ji zachovat, nebo se více přiblížit Vaší světle hnědé?

    Jak často dobarvujete?

    Já bych doporučovala spíš lehce zesvětlit, zvlášť jestli máte 30% šedin, ty pak nebudou tolik svítit, a nebudete muset dobarvovat tak často/delší dobu to bude vypadat lépe.

    Podle toho, jakou budete chtít tmavost bychom zkusily barvu. Tak mi dejte vědět a můžeme pokračovat 🙂

    zdravím

    Zita

    #4764 Odpovědět
    Eva
    Host

    Hezký den, Zito,

    ano, děkuji za odpověď.
    Vlasy mám na koncích ještě tmavé, protože mi tam odrůstá ještě chemická barva/přeliv. Když nechávám v létě vlasy vydýchat, tak jsou totálně rezavé a to se mi nelíbí.
    Dobarvuji odrosty tak jednou za měsíc a půl.
    Světle hnědou bych zvládla, ale jen pokud to bude studenější odstín.
    Koupila jsem si nyní Khadi Tmavá blond a Popelavě hnědou, tak přemýšlím, že je buď nakombinuji, nebo dám tu tmavou blond pak na odrosty? Co myslíte?

    Děkuji a přeji hezký den

    #4766 Odpovědět
    Zita
    Správce

    V tuto chvíli bych začala dobarvovat jen odrosty, a na to můžete použít tu popelavě hnědou.  Počítejte ale s tím, že zpočátku moc rozdíl nebude vidět – postupně by ale měla začít být více patrná nová barva. Tato hnědá je hezká a jde do studených tónů, případně se pak může lehce upravit – ale až po dvou třech barveních, když bude vidět větší část. Dobarvujte ale JEN ty odrosty.

    Bohužel ty délky bude potřeba nechat, ideálně celé léto. Zkuste to vydržet, aby se vyšisovaly co nejvíce a pak bych na ně vymyslela (ale až podle konečného odstínu, co vznikne) nějakou barvu, co jen upraví tón více do studena. Teď to nemá význam, protože by to jen dále tmavlo a červená by stejně prosvítala.

    Vím, že to není rychlé řešení a okamžitá změna, ale jinak to bohužel moc nejde.

    Možná by bylo nejlepší koncem léta přijet, když vlasy reálně uvidím tak se bude vybírat lépe 🙂

    Tmavou blond zatím nepoužívejte, třeba jí pak vymyslíme nějaké uplatnění…takže teď tedy jen dobarvovat odrost, vydržet přes léto narezlý odstín a pak něco vymyslíme u nás. Když pak dovolíte, můžeme sem dát fotky, jak to dopadlo :).

    Hezký večer,

    Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
Odpověď na: Odpověď č. 4766 v Jak dosáhnout studených odstínů na přírodně barvených vlasech
Osobní informace: