Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Jak udělat zlatý odstín na šedinách

Jak udělat zlatý odstín na šedinách

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 rokem a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Autor
    Příspěvky
  • #833 Odpovědět
    Maria
    Host

    Dobrý den!
    Mám kudrnaté vlasy, momentálně cca. po ramena, původní barva světle/středně hnědá. Používám už léta barvy Khadi (už když Khadi nebylo v ČR ještě dostupné, objednávala jsem z Německa) – většinou oříškově hnědou, také už jsem zkoušela světle hnědou, nebo posledně mix oř./hnědá a středně blond…

    První šediny se objevily tak před 15 lety, teď už jich hodně, barvím si odrosty a připadá mi, že jsou bílé už snad skoro všude… :-/
    Chtěla bych postupně trochu zesvětlat, což se stejně už děje, jak je šedin víc a ty barvené jsou tak světlejší – ale NECHCI moc do zrz/bronz, spíš do “zlata”. (Jako dítě jsem měla vlasy takové tmavě blond, do zlata, zejména v létě.)

    Asi před 3 lety jsem s nadějí zkusila Khadi Zlatou hnědou, byl to ale propadák -vlasy byly tmavě hnědé, studený odstín! 🙁 Jako by do té směsi někdo omylem nasypal moc indiga :-(, řešila jsem to pak i s paní Beznoskovou z Khadi, také pak zkoušela různé fígle na opětovné zesvětlení… Od té doby jsem obezřetná s těmi jejich novými odstíny. Ale zkusila jsem Oříškovou namíchanou se střední blond. Je to OK, ale šediny to kryje hůř, přijde mi že se to víc vymývá (a to si myju vlasy jen conditionerem – “Curly girl method”).

    Který odstín nebo mix odstínů Khadi bych podle Vašich zkušeností mohla používat, aby vlasy šly spíš do teplého zlatohněda? (Jakoby spíš do “žluta”, NE tolik do “červena”…)

    Díky moc, hezký den!
    Maria M., Praha
    Rychlá odpověď

    #840 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Mario,

    nám se osvědčila, jako výrazný zlatý odstín, kombinace Středně blond a Světle hnědé, obě barvy od Khadi.
    Je ale důležité dodržet poměr, a to 10:1 až max. 5:1 (Stř.blond:Sv.hnědá).

    Lepší je začít s poměrem 10:1 – sice se může zdát, že je tam Světle hnědé málo, ale pro zvýraznění zlatého odstínu je to akorát. Pokud by se Vám nechtělo barvu vážit, tak na 1/3 krabičky blond odstínu se přidá asi půl čajové lžičky S.hnědé.
    Barvu důkladně promíchat, nejdříve za sucha, a pak i za mokra.
    Slabší poměr používáme, pokud je šedin už opravdu hodně, když je jich jen pár, může být hnědé složky víc, až do poměru 5:1, ale ne více, pak už by šla barva do měděna. Vznikne krásná intenzivní zlatá, a bude vidět i na vlasech, kde je šedin málo.
    Dobarvuje se pravidelně jen odrost, délky jen jednou za čas, a i to jen blond barvou. Tak se udrží stejnoměrné probarvení po celé délce.

    A ještě bych ráda napsala něco k vymývání barvy, přestože jste se na to vysloveně neptala, ale nedá mi to 🙂

    Myslím, že na “vině” bude mytí kondicionérem. Pokud Vám to takto vyhovuje, tak nic proti tomu, ale jde o to, že může být problém právě v kombinaci s přírodním barvením. Aby přírodní barva dobře chytla, je potřeba mít důkladně odmaštěné vlasy. A to kondicionér neudělá. Barva sice jakž takž chytne, ale pořádně nedrží.Doporučovala bych tedy před barvením vlasy důkladně umýt šamponem. Máme na to speciální, ale i jakýkoli normální bude lepší než kondicionér. Po barvení už kondicionér nevadí, naopak.
    Stejně tak nepřidávat k barvám nic mastného.

    Platí: ODMASTIT – NABARVIT – VYŽIVIT.

    Pak by se barva už neměla tolik vymývat.

    https://www.haaro-naturo.cz/barveni/stredne-blond/
    https://www.haaro-naturo.cz/barveni/svetle-hneda/
    https://www.haaro-naturo.cz/barveni/vzorek-barvy/
    https://www.haaro-naturo.cz/tuhe-sampony/sampon-pred-barvenim/

    budu ráda, když mi dáte vědět jak to dopadlo, pokud se rozhodnete vyzkoušet…

    hezký večer
    Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Odpověď č. 840 v Jak udělat zlatý odstín na šedinách
Osobní informace: