Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Přechod na tuhý šampon

Přechod na tuhý šampon

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 týdnem a 3 dny.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5227 Odpovědět
  Lucie
  Host

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda může při přechodu na tuhý přírodní šampon docházet k většímu vypadávání vlasů. Mám jemné vlasy se sklonem k maštění u kořínků, a proto jsem si zakoupila Váš tuhý šampon na objem pro jemné vlasy. Zdá se mi však, že při mytí mi vlasy padají více než obvykle.

  Rovněž bych ráda zjistila, zda šampon používám správně. Po nanesení krásně pění, avšak při oplachování vlasy “ztuhnou” a nemohu se mezi ně dostat prsty, což mi ztěžuje důkladné smytí šamponu z pokožky hlavy.

  Předem Vám velmi děkuji za Vaši odpověď.

  S přáním hezkého dne

  Lucie

  #5230 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Lucie,

  ke zvýšenému vypadávání vlasů by pouze z důvodu, že je šampon tuhý, určitě docházet nemělo. Složení je podobné mnoha přírodním šamponům, jen forma je jiná. Zjednodušeně řečeno, pokud byste kousek tuhého šamponu rozpustila ve vodě, vznikne běžný přírodní šampon. Předpokládám, že si s ním ani nedrhnete hlavu takovou silou, aby Vám z toho padaly vlasy…
  Myslím, že příčina může být buď to, že Vás některá ze složek dráždí (bylina, éterický olej…), nebo jde prostě o shodu okolností. Občas se zvýšené padání vlasů vyskytne přirozeně, pokud není dlouhodobé nebo masivní tak si toho není potřeba všímat.

  Ohledně toho “ztuhnutí” – šampon to má v popisu práce, aby fungoval jako objemový, tak je právě udělaný tak, aby vlasy lehce “zdrsnil”. Ale samozřejmě by to nemělo být tak moc, jak popisujete.
  Napadá mě, že takhle by se šampon mohl chovat v případě, že byste měla chemicky odbarvené, a tedy vysušené a zdrsněné vlasy samy o sobě, a pak by další “zdrsňovadlo” bylo prostě moc. Nebo to může být kombinace hodně tvrdé vody a nánosů na vlasech. Pak by pomohlo, kdybyste během mytí opravdu důkladně (ale opatrně) promydlila celé vlasy až ke koncům aspoň 2x za sebou, a až pak splachovala, a to připravenou octovou nebo citronovou vodou (stačí pár lžic do 1/2 litru teplé vody). Pokud je tvrdá voda, tak můžou být nánosy na vlasech docela urputné, a může pár mytí trvat, než se jich takto zbavíte.

  Jestli není ani jedno Váš případ, zkuste při oplachování dát do konců pár kapek kondicionéru a dovypláchnout šampon s ním. Ale jen velmi málo, ať se zase nevynuluje ten objemový efekt.

  Budu ráda když mi dáte vědět, jestli je něco z toho Váš případ, ať případně můžeme pátrat dále…

  hezký večer,
  Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Přechod na tuhý šampon
Osobní informace: