Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Pudr na mastné vlasy

Pudr na mastné vlasy

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jana Vaňková a poslední změna proběhla před 1 rokem a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #808 Odpovědět
    Jana Vaňková
    Host

    Dobrý den,

    ráda bych vyzkoušela “pudr na vlasy – hnědý” – mám tmavě hnědé, ale ne dočerna. Klasicky myji marockým jílem, do kterého přidávám arganový a jojobový olej a oplachuji vodou s jablečným octem. O víkendu si dávám zábal – vaječný žloutek, droždí, tvaroh, arganový, jojobový a ricinový olej.

    Vlasy se mi hodně mastí, dělo se to, ať jsem vyzkoušela, co jsem vyzkoušela. Praktikuji Noo-Poo metodu již několik let, neboť mám ráda sama sebe a nechci na své vlásky dávat produkty obsahující ropu a chemické látky.

    I přesto, že do marockého jílu přidávám oleje, cítím, že mám vlasy vysušené, a zřejmě i díky tomu produkují nadměrnou tvorbu mazu. Nicméně dosud jsem neobjevila jiný přírodní přípravek, který bych mohla aplikovat na vlasy a měl takový mycí efekt, jako ten jíl. Vajíčko je též super, ale má to své (zbytečné “plýtvání” vajíček, zastříkaná vana atd.). Přemýšlela jsem nad tuhým šamponem, ale vlasy se mi tak mastí, že si nedokážu představit, že bych s tím “mýdlem” vlasy potřela – v případě marockého jílu si na hlavu vyloženě dávám “kusy hlíny”, takže aplikovatelnost je perfektní a vymyje se úplně nádherně.

    Nyní k mému dotazu. Vzhledem k výše uvedenému bych ráda slyšela Váš názor, zda je pro mě používání toho pudru vhodné, respektive, zda mi nebude až příliš vysušovat pokožku, neboť je též z jílu, byť z ČR. Též by mě zajímalo, zda může šípek v práškové formě nějak pomoct vlasové pokožce.

    Jinak vlasy si nebarvím, mám je krátce střižené, jemné, pár šedivých vlasů. V podstatě se mi nejedná o tu barvu prášku (neboť neřeším odrosty), ale o to, že má efekt suchého šamponu, který “nasosá” tu mastnotu a udělá objem. Dříve jsem suchý šampon používala, takže vím, jak funguje, ale když jsem se dozvěděla o jeho složení (byl klasicky z drogerie), vysadila jsem ho. V podstatě toto je první úplně Noo-Poo suchý šampon, který jsem nyní na webu objevila.

    Také prosím o sdělení, zda je možné případně produkt vyměnit za tmavší odstín, pokud by tento nevyhovoval. I když mám pocit, že ten klasický hnědý by mohl být v pořádku.

    Nezlobte se, prosím, že jsem se tak rozepsala a děkuji za zodpovězení mých dotazů.

    S pozdravem a přáním hezkých dnů

    Jana Vaňková

    #809 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Jano,
    než se pustím do odpovědi, ráda bych se ještě trochu doptala:

    Jak vypadají vlasy těsně po umytí?
    Za jak dlouho se začnou více mastit/vypadají mastně?
    Jak často myjete?
    Jak dlouho necháváte směs na hlavě?
    Když jste dříve nebyla na no-poo, co jste používala za šampony? Jak tehdy vypadaly vlasy?
    Jakou máte vodu? Tvrdou nebo měkkou?

    děkuji
    Zita

    #810 Odpovědět
    Jana Vaňková
    Host

    Dobrý den, Zito,

    po umytí jsou vlasy krásně nadýchané, což oceňuji. Ale mám pocit, že je to tím, že jsou vlasy takové jakoby “otevřené” (i přesto, že aplikuji oplach koncentrovaného jablečného octa, který je má uzavřít – musím ho dávat velmi málo, mám jinak reakci na pokožku), což vím, že pro ně není správné.

    Druhý den od umytí je to v pohodě tak do půlky dne, pak se vlásky začnou mastit a i tak vypadají. Další následující den tedy myji (většinou ráno), protože tehdy už je mastnota velmi viditelná :-). Maštění napomáhá i fyzická aktivita, kterou vynakládám díky věnování se mému koníčku.

    Pravda, směs na hlavě nechávám delší dobu (10-15 min) a možná i větší množství, než by se mělo, takže na tom můžu určitě zapracovat. Ale někdy omyji i rychle a efekt je stejný.

    Na noo-poo jsem několik let, první dva roky jsem používala vajíčko, výsledek byl podobný. Po olejovém zábalu (olivový, arganový, jojobový) je to též podobné. Vlasy vypadají super, jsou lesklé, ale maštění se dostavuje. Po ricinovém oleji cítím, že mám vlasy vysušené. Zkusila jsem i přírodní šampon a stalo se to, že mi vlasy začaly vypadávat (nebudu jmenovat, neboť nemám zájem dané společnosti škodit, je to čistě o tom, že mi šampon nesedl, též mohly hrát roli další faktory – zimní období, možnost stresu atd., rozhodně to není o tom, že by byl daný výrobek špatný).

    Před přechodem na noo-poo jsem používala dlouhou dobu šampon z lékárny “Klorane”. No a před ním, ale to už je opravdu několik let zpátky, klasický šampon z drogerie, konkrétně “Elseve” – na objem. A samozřejmě, že jsem testovala i jiné, avšak výsledek byl podobný. V té době jsem si vlasy hodně upravovala, podtáčela přes hřeben, fénovala, používala tužidlo a lak. Měla jsem úplně napnutou pokožku hlavy a velmi mě svědila.

    S přechodem na noo-poo metodu postupně dostávaly mé vlasy svobodu – nepoužívám tužidlo, které zatěžuje, vlasy nepodtáčím a cca půl roku už ani nefénuji. Pokožka hlavy se mi krásně uzdravila a svědění je mi cizí. Jinak vlasy mám nadýchané, myšleno, že nejsou zplihlé, i když je mám mastné. Vodu máme tvrdou.

    Možná, že je to o mém pocitu, protože mám ráda čerstvě umyté vlasy a já prostě nejsem ten typ, kterému by vydržel 3 dny a více. Také mám vypozorováno, že když mi vlasy přerostou, mastí se více, neboť jsou zatěžovány kořínky.

    Děkuji za Váš čas, energii a cenné informace.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Janina

    #811 Odpovědět
    Jana Vaňková
    Host

    Omlouvám se, pochopitelně se jedná o no-poo. 🙂

    #813 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Vy se o vlasy staráte opravdu vzorně :), takže jen pár postřehů, co by třeba mohlo ještě pomoct.
    Nejdříve k pudru: to, jak bude fungovat, si můžete vyzkoušet s marockým jílem, co máte. Myslím, že to bude podobné a jediný rozdíl asi bude v barvě. Zkuste si druhý den ráno trochu jílu vklepat ke kořínkům, a uvidíte, jaký to bude mít přes den efekt. Tento typ suchého šamponu dokáže vlasy trochu „osvěžit“ když se začne ztrácet objem, druhý, max. třetí den, ale s vyloženě mastnými vlasy toho už moc nesvede. Výměna kvůli barvě nebude problém. Šípku je v něm moc málo na to, aby se projevil nějaký efekt, je tam kvůli korekci barvy.
    Jestliže sportujete a hlava se více potí, pak by mohlo pomoc lehké prosušení fénem. Když zpocené vlasy jen tak uschnou, zůstanou zplihlé. Po tom prosušení by suchý šampon mohl objem zase udělat.
    Na vlasy si nedáváte nic špatného, naopak, ale zkusila bych styl mytí trochu poupravit. Nenechávat jíl příliš dlouho, stačí trochu promnout a vypláchnout. Také u mytí vynechat oleje, případně jich dát jen velice malé množství. Vždy jich totiž trochu po umytí na vlasech zůstane, a ty pak nedokážou absorbovat tolik mazu, a výsledek je, že se vlasy rychleji mastí. Dále bych zkusila jíl kombinovat s mletými bylinami. Je mnoho způsobů jak, nejlepší by bylo postupně to testovat.
    Můžete byliny přidávat k jílu, nebo to při mytí střídat – jednou jíl, jednou byliny atd. Olej bych dávala jako zábal třeba jednou týdně, nebo i méně, a nechávat na hlavě dlouho – 2 a více hodin. A potom bude potřeba ho důkladně vymýt. Lépe se bude vymývat, když ho smícháte s nějakým lehkým hydratačním přírodním krémem, nebo s tím vajíčkem, které funguje jako emulgátor. Když by se vymýval špatně, zkuste použít nějaký jemný pěnivý šampon. Nemyslím si, že je nutné zůstávat u jedné metody a té se držet zuby nehty. Není problém způsoby mytí střídat, dokonce myslím, že to může být ku prospěchu.
    Skvěle na mytí fungují ayurvédské byliny od Khadi, ty jsou výborné i na regulaci maštění. Ale použít se dá i čistá amla, nebo pro silnější mycí efekt reetha – mýdlové ořechy. Byliny a reetha obsahují přírodní saponiny, které myjí opravdu krásně, a přitom jsou velice šetrné, a nijak nevysušují. Samotnou reethu bych kvůli tvrdé vodě určitě míchala s amlou, která je kyselá, a směs bude lépe fungovat. Ve směsi bylin amla i reetha obsažené jsou.
    S tvrdou vodou je obecně problém, všechno se hůře vymývá, a na vlasech může zůstávat jemný povlak, který opět zhoršuje maštění. Kyselé oplachy (klidně i citronová voda, nebo s pár zrníčky kys.citronové) jsou tedy správně, ale při použítí kyselejší mycí směsi (směs bylin, amla) už myslím nebudou nutné. Jinak ano. A vlasy vyplachovat opravdu důkladně.
    Zkusila bych tedy toto:
    Vyzkoušet na mytí směs bylin od Khadi, nejdříve samotnou, pak buď míchat s jílem co máte, nebo střídat. Nevím jestli jste zkoušela hladkou žitnou mouku, ta je také na mytí bezproblémová (nebo jakákoli směs mouka-jíl-byliny). Oleje nepoužívat v rámci mytí, ale samostatně. Když se bude olejový zábal špatně vymývat, nebát se použít jemný pěnivý šampon, ale jen v tomto případě.
    Maštění vlasů je bohužel velice individuální, může mít různé příčiny (strava – cukry, pak hormony), a zvnějšku ho nejde vždy ovlivnit. Kosmetika pak má za úkol to hlavně nezhoršovat 🙂

    https://www.haaro-naturo.cz/sampony/smes-bylin/
    https://www.haaro-naturo.cz/myti/amla/
    https://www.haaro-naturo.cz/tuhe-sampony/konopny-sampon/

    hezký den
    Zita

    #818 Odpovědět
    Jana Vaňková
    Host

    Dobrý den, Zito,

    na úvod bych ráda zmínila, že reaguji až nyní, neboť probíhalo „testovací období“ dle Vámi uvedených „pokynů“ v souvislosti s péčí o vlásky. 🙂

    Ještě než se vyjádřím k podstatě věci, kterou jsme probíraly, chci Vám skutečně moc poděkovat – za Vaši laskavost, otevřenost a sdílnost informací, které mi velmi pomohly. Již jsem si toho mnoho vyčetla (např. oleje na vlasy vždy s jejich navlhčením atd.), a komunikace z Vaší strany mi byla přínosem dalších cenných informací (např. vliv tvrdé vody). Dále si vážím Vašeho přístupu k potenciálnímu zákazníkovi, neboť v případě pudru na vlasy jste mi „nepodstrkovala“ koupi produktu, který mám doma, jen jsem ho dosud používala pro jeho mycí účinek. Až díky objevení Vašich stránek jsem se seznámila s tím, že se dá jíl používat i jako suchý šampon. Po odeslání mých dotazů jsem si též uvědomila, že vlastně mohu zkusit ten, co mám doma, a Vy jste mě vzápětí navedla k témuž :-). Jednoduše řečeno, DĚKUJI za vše!

    Nyní k vlasům:

    Žitnou mouku jsem zkoušela (miluju to blátíčko), ale vysušovala mi pokožku, přímo se loupala, takže jsem balení ponechala pro případ, že by došel jíl a neměla jsem k dispozici nové balení.

    V době časové odmlky našeho psaní jsem byla u kadeřnice a po probrání celé záležitosti jsme provedly vymytí zbytků minerálních látek hloubkově čistícím šamponem, tak snad jsou pryč. 🙂 (Šampon skutečně nepoužívám a i ke kadeřnici jsem si vozila jíl.)

    Ohledně vody – mám možnost měkké vody na oplach, takže řádné vymývání jílu, olejů atd. je možné a již jsem tak začala praktikovat. Změnu jsem též provedla u mytí jílem – na vlasech již nenechávám dlouho.

    Co se týče olejů, též děkuji za informace a provedu tak, jak uvádíte – jednou za čas olejový zábal, běžně jinak do jílu a žloutku nepřidávat. V případě jílu jsem tak činila z důvodu, že to bylo doporučováno v souvislosti s jeho vysušujícími účinky.

    A nyní k tomu jílu. Je to absolutní pecka! Netušila jsem, jak fantastický účinek má v roli suchého šamponu! Měla jsem trochu obavy, že mi bude jíl během dne padat na oblečení apod., ale již při aplikaci jsem viděla, že se do vlasů vklepává jen ten nejjemnější prášeček a takový ten „písek“ padá do vany, takže nemělo moc co padat. Účinky pudru na vlasech úplně předčily mé očekávání a je to absolutní TOP! Takový objem jsem ani nečekala. Vlasy si myji cca o 1,5 dne déle, a že by je nějak výrazně vysušoval, mi nepřišlo.

    Zvažuji tedy, zda používat ten svůj, nebo si koupit ten od Vás, který bych si pořídila jen z důvodu oživení barvy. Porovnám barvy „prášku“ dle obrázku a uvidím. V případě toho marockého jílu jsem čekala, že mi na vlasech vytvoří jakousi „šeď“, ale nestalo se, a tedy i odstín je v pohodě.

    Zřejmě objednám ten konopný tuhý šampon, abych po olejovém zábalu vlásky pořádně vymyla. Co se týče bylinek, jejich účinek se dá předpokládat, neboť jsou to dary přírody, tedy zvažuji, že je otestuji. Ale je jasné, že se musí pořídit ve větším počtu balení, aby mělo jejich používání efekt, čili to ještě promyslím. Jednou jsem nakoupila bylinky Bhringraj, ale aplikace nebyla úplně super a nějaký výrazný efekt si nevybavuji. Ale tím nechci ponižovat zázračnou sílu bylinek, prostě každému vyhovuje něco jiného. V tomto případě jsem se však „nemohla dočkat“, až ta balení vypoužívám. 🙂

    A ano, máte naprostou pravdu, vše vychází zevnitř nás. V případě vlasů je třeba najít příčinu uvnitř, zvenčí jim můžeme pouze jakýmsi způsobem pomoct. Maštění vlásků mě provázelo od mládí (i když nebylo tak výrazné), mamině se vlasy dříve též více mastily, až s přibývajícím věkem, zřejmě s hormonálními změnami, se to změnilo a nyní myje 1x týdně, maximálně 2x.

    Ještě jednou Vám děkuji za ochotu, skvělý přístup a obohacující informace. Je vidět, že jste člověk na správném místě, práce Vás baví a naplňuje. A já Vám přeji, aby tomu tak bylo i nadále a setkávala jste se s mnoha dalšími spokojenými zákazníky.

    S pozdravem

    Janina Vaňková

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
Odpověď na: Odpověď č. 813 v Pudr na mastné vlasy
Osobní informace: