Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Suché vlasy a objem

Suché vlasy a objem

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Alžběta a poslední změna proběhla před 3 týdny a 5 dny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5220 Odpovědět
  Alžběta
  Host

  Dobrý den,

  mám polodlouhé vlasy cca do půli lopatek, střih pravidelný, bez pomoci jsou bez objemu u kořínků, v délce pak jsou spíše bohaté a stále nemohu najít kondicionér či jiný přípravek, díky kterému by byly vlasy hebké a lesklé, jsou stále velmi suché na dotek i pohled. Moc bych Vás chtěla požádat o doporučení na Vaši kosmetiku, aby pomohly vlasům získat objem u kořínků a zároveň zbytku vlasů dodaly hebkost, lesklost.

  Mockrát děkuji za odpověď, krásný den,

  Alzběta

  #5222 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Alžběto,

  ještě bych se Vás trochu doptala. Máte vlasy barvené nebo zesvětlované, případně jak a čím? Rovné, vlnité, kudrnaté? Jakou máte vodu – tvrdou nebo měkkou? Jaký teď používáte šampon, kondicionér, tužidla, laky atd… + cokoli dalšího Vás ještě napadne. Pokud byste sem mohla dát fotku vlasů, tak by mi to taky pomohlo, stačí zezadu nebo z boku.

  zkusíme něco vymyslet, ale hodně to záleží na typu vlasů, tak uvidíme 🙂

  zdravím,

  Zita

  #5223 Odpovědět
  Alžběta
  Host

  Dobrý den,

  moc děkuji za Vaši odpověď!

  Vlasy nemám nijak barvené či melírované, ani nikdy nebyly. Vodu máme určitě spíše tvrdší. Vlasy se mi lehce vlní, také dle počasí, nijak pravidelně a jen ke koncům. Aktuálně používám přírodní šampon i kondicionér značky Natava, objemu pak dopomáhám tekutým pudrem L’Oréal Professionnel Tecni.Art Savage Panache, vlasy fénuji v předklonu…:)

  Posílám fotku vlasů, snad z ní půjde něco vyčíst:)

  Ještě jednou děkuji, krásný den,

  Alžběta

  #5224 Odpovědět
  Alžběta
  Host

  #5225 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Podle popisu i fotky máte vlasy zdravé, nezničené, a sušší tedy budou spíš svým typem. S tím toho samozřejmě moc nenaděláme, ale v rámci možností to můžeme zkusit trochu zlepšit. To jde z části tím, co na vlasy používáte a zčásti tím, co s nimi děláte, nebo naopak neděláte.

  Nejdřív k tomu, jak můžete stav trochu vylepšit “mechanicky”. Když se fénujete v předklonu, tak je důležité, aby proud vzduchu směřoval od kořínků ke konečkům, tím se hezky vyhladí povrch vlasu, nesmíte zkrátka fouknout “proti srsti”. Až když jsou vlasy skoro suché, naneste ke kořínkům trochu (co nejméně to půjde aby ještě fungovalo) tužidla a doufoukejte u hlavy. Ale u delších vlasů je problém objem udržet, gravitace působí i na ně 🙂 Také můžete po usušení použít ještě suchý šampon, ty naše jsou jen z barevných jílů, ve vlasech nejsou vidět. Tužidlo v kadeřnictví používáme Tonikum od Khadi, které je i výborné na pokožku hlavy.

  https://www.haaro-naturo.cz/vlasove-tonikum-stylingovy-sprej/

  https://www.haaro-naturo.cz/suchy-sampon-hnedy/

  Drsnost vlasů může mít částečně na svědomí tvrdá voda. Ideálně si zvykněte jako poslední krok u mytí oplachovat buď slaboučkou octovu nebo citronovou vodou. Tím se dovypláchnou všechny zbytky kosmetiky. U tvrdé vody může být po delší době na vlasech usazený těžko rozpustný film, tak možná jako první si udělejte takový kyselý zábal – použijte jakýkoli kondicionér nebo masku, klidně i jogurtovou, nebo nějakou bylinnou, a do ní přidejte práškový vit. C, nebo kyselinu citronovou a nechte na vlasech cca 20min.

  Potom může mít vliv kosmetika co používáte, ale tady t chce trochu zkoušet. Z naší bych Vám doporučila šampon Na objem v kombinaci buď s Lehkým tekutým kondicionérem, nebo Hydratačním sprejem – stačí používat jedno z toho. Pbjemový šampon vlasy u hlavy trochu “zdrsní” takže lépe drží objem, ale konce naopak potřebují trošku uhladit.

  Pokud byste si občas chtěla dát s vlasama trochu víc práce, tak dobře na objem i lesk fungují Ayurvédské byliny od Khadi. Nebo můžete zkusit nějakou úplně světlou, případně bezbarvou přírodní barvu. Všechny tyto barvy vlasy lehce zpevňují a udělají lesk, bezbarvá Cassia barvu neovlivní vůbec, ty světlé jen zvýrazní Vaši přirozenou barvu aniž by ji nějak změnily. Stačí používat jednou za pár měsíců.

  https://www.haaro-naturo.cz/sampon-na-objem-a/

  https://www.haaro-naturo.cz/antistatic-sprej/

  https://www.haaro-naturo.cz/lehky-kondicioner/

  https://www.haaro-naturo.cz/smes-bylin/

  https://www.haaro-naturo.cz/cassia-2/

  https://www.haaro-naturo.cz/zlaty-preliv/

  Tak si to projděte, není samozřejmě nutné pořizovat všechno, určete si co je pro Vás priorita a podle toho si vyberte. Někdy stačí malá změna… Ale zase je důležité si uvědomit, že každý vlas je jiný a jeho typ nezměníme, ale někdy stačí situaci nezhoršovat. Za mě je důležitý ten způsob fénování, vyřešení tvrdé vody pomocí kyselých oplachů a ještě abych nezapomněla – pravidelně zastřihovat, třeba jen o kousíček. I když podle fotky vypadají Vaše vlasy hezky udržovaně 🙂

  mějte se krásně,
  zdravím,

  Zita

   

   

  #5226 Odpovědět
  Alžběta
  Host

  Dobrý den,

  mockrát děkuji za naprosto vyčerpávající výčet informací. Ráda si to vše projdu, vyzkouším a uvidím, jak na to budou vlasy reagovat. Moc se těším.

  Ještě jednou děkuji za Vaši konzultaci, krásný zbytek víkendu,

  Alžběta

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
Odpověď na: Suché vlasy a objem
Osobní informace: