Přeskočit na obsah
Domů » Váš dotaz » Tuhý šampon před barvením vlasů » Odpověď na: Tuhý šampon před barvením vlasů

Odpověď na: Tuhý šampon před barvením vlasů

#4933
Zita
Správce

Dobrý večer Lado,

při používání tohoto šamponu se barva sice nebude rychleji vymývat, ale na běžné mytí bych ho přesto nedoporučovala. Neobsahuje totiž žádnou pečující složku – ty jsou před barvením nežádoucí kvůli přilnavosti barvy.  Pokud se s ním umyjete občas i mimo barvení tek se nic nestane, ale při pravidelném mytí by pokožku hlavy vysušoval – je to takové čisté odmašťovadlo.

Pokud Vám jinak vyhovuje, tak zkuste vybrat podle typu Vašich vlasů některý ze šamponů Na objem, Kávový  (oba pro jemné a normální vlasy), Na uhlazení (na silné), Na mastné (pokud se více mastí – je trochu objemový) nebo Na lupy (ten je zase trochu uhlazující) – tyto mají stejný základ jako šampon Před barvením, ale s pečujícími složkami (to jsou oleje, bylinkové extrakty, hydratační, hojivé a zklidňující složky atd).

Konopný a měsíčkový šampon mají základ trochu jiný, o trošku míň pění.

A nedá mi to, musím to napsat 🙂 – naše tuhé šampony nejsou mýdla. Mýdlo je jiný druh výrobku s úplně jinými vlastnostmi při mytí vlasů, napsala jsem o tom článek na blog

https://www.haaro-naturo.cz/blog/konec-zmatku-v-tuhych-samponech/

vím, že se tohle označení běžně používá, ale když ono to působí hrozný zmatky….tak se omlouvám za hnidopišství, ale nedá mi to 🙂 🙂 🙂

jsem moc ráda že Vám jinak vše sedí
děkuji a zdravím
Zita