Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Barva na vlasy

Barva na vlasy

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 4 měsíci a 4 týdny.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4945 Odpovědět
  Alena
  Host

  Dobrý den Zito,

  chtěla bych Vás poprosit o doporučení barvy na vlasy, už skoro 2 roky používám barvu od Cosmetikabio odstín jahodová blond a chtěla bych jít do tmavší, hnědé. Mohla byste mi prosím poradit, kterou barvu zvolit? V příloze zasílám aktuální fotografii, barveno o víkendu (nechávám 2-3 hodiny pod čepicí). Barva už mi nepřekryje šediny, buď ji ch mám víc, nebo nevím 🙂

   

  Děkuji!

  Alena

  #4947 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Aleno,

  barva Vám chytá hezky, pes je zakopán jinde:)

  Tyto barvy vytváří na vlasech průhledný film, a výsledek závisí jednak na použité barvě, ale neméně i na podkladu. Na šedinách tak bude barva vždy světlejší než na zbytku vlasů. Pokud je šedin jen pár, jsou to takové světlé nitky, které víceméně splynou se zbytkem vlasů. Ale jak jich přibývá, vznikají výraznější světlé proužky. A to bude i Váš případ.

  Můžete sice začít barvu ztmavovat, ale jen do určité míry. I s tmavou barvou budou šediny o dost světlejší. A navíc – čím tmavší budou, tím víc bude vidět odrost u hlavy.

  Jak tedy dál. Jahodová blond je hezká i na mnohem více prošedivělých vlasech, než aktuálně máte. Aby to vypadalo co nejlépe, je ale potřeba dobarvovat jen odrost u hlavy. Pokud se barva dává pokaždé na celé vlasy, tak šediny postupně tmavnou a u hlavy pak pořád vypadají nedobarveně.

  Když si budete takto dobarvovat jen tu malou část u hlavy (do délek se mezitím může dávat třeba jen bezbarvá Cassia), postupně na místech kde je šedin nejvíce vzniknou ty jemné proužky, které vám pak budou všichni závidět.

  Pokud byste přesto chtěla o něco ztamvit, a jahodová se Vám jinak líbí, tak je nejlepší začít ji míchat s nějakým středně hnědým odstínem. Hezky vypadá např. s Popelavě hnědou, nebo Středně hnědou. Začít přidávat třeba jen 1/3 nebo 1/2, na lehké ztmavení to stačí. Ale o to více pak platí dobarvovat jen odrosty, aby to zůstávalo stejnoměrné. A odrost bude více vidět…

  https://www.haaro-naturo.cz/cassia-2/

  https://www.haaro-naturo.cz/popelave-hneda/

  https://www.haaro-naturo.cz/stredni-hneda/

  Ale podle mě je lepší s přibývajícími šedinami spíš zesvětlovat, právě kvůli odrostům.

  zdravím,

  Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Barva na vlasy
Osobní informace: