Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Barvení hennou

Barvení hennou

  • Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5043 Odpovědět
    Petra Zbořilová
    Host

    Dobrý den, začala jsem barvit hennou v covidové době, mám stále světlé odrosty i čerstvé po nabarvení, mám pocit, že používám hennu nevyhovující mým vlasům. Používám světle hnědou.Mám na některých místech vetší množství šedin.Moc děkuji za radu.Petra Zbořilová

    #5045 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Petro,

    světlý odrost zůstává tehdy, když se často barví celé vlasy. Bohužel výrobci to takhle mívají v návodech.

    Přírodní barvy se na sebe vrství, takže tam, kde je vrstev více, je odstín vždy sytější. A kde je jen jedna vrstva (v odrostu), tam je barva světlá.

    Co teď s tím.

    Je potřeba začít dobarvovat JEN odrost. Na zbytek vlasů bych teď chvíli nedávala nic, později můžete začít používat buď bezbarvou Casii, nebo některý velmi světlý blond odstín.
    Počítejte ale s tím, že vlasy budou postupně získávat světlejší odstín, stejný jako máte teď v odrostu. Chce to chvíli vydržet – zpočátku to bude vypadat ještě více nedobarveně, ale jak začnou konce trochu blednout tak se to postupně srovná. Získáte ale velkou výhodu, a tou je nenápadný odrost. Šedivé prameny taky postupně vytvoří hezké “promelírování” až do konců.

    To je jediná možnost, jak si dlouhodobě udržet stejnoměrnou barvu. Zkuste to takto dobarvit 2-3x, pak lépe uvidíte celkový dojem světlejšího odstínu. Pokud byste ho pak chtěla nějak upravit, tak bych potřebovala poslat fotky.

    kdyby něco tak se ozvěte, hezký víkend
    Zita

     

     

    #5046 Odpovědět
    Petra Zbořilová
    Host

    Moc děkuji za odpověď. Barvim si pouze odrosty a délky jsem barvila asi jen 2x.Tak bohužel nevím v čem dělám chybu. Přikladám foto.Lépe mi to nešlo nafotit.Je to týden po nabarveni.Moc děkuji za Váš čas.

    #5047 Odpovědět
    Zita
    Správce

    V tom případě mi prosím napište víte o tom, jak a čím barvíte.

    Jaký přesně odstín a značku, jak často barvíte, čím a jak předmýváte,  teplotu vody, co přidáváte do barvy, čas působení, způsob nanášení (štětcem, prsty…) a také to, co běžně na vlasy používáte – šampon kondicionér, masky, tužidla, oleje atd.

    A ještě bych poprosila zkusit vyfotit celé vlasy třeba z boku, i ještě odrost. Takhle to vypadá jako kdyby to někde bylo úplně bílé, ale asi to bude jen lesk. Každá fotka se musí vkládat samostatně.

    Zapátráme, kde by mohl být zakopaný pes 🙂

    Zita

    #5048 Odpovědět
    Petra Zbořilová
    Host

    Dobrý den paní Zito,

    moc děkuji za váš čas. Barvim hennou značky Voono, středně hnědá,  používám kosmetiku Vitellaria, masku na vlasy Ziaja, vlasy predmyvam tuhym šamponem, teplota vody 50 stupňů, nanašim štětcem, barvu ponechám 1 a půl hodiny, oleje, tužidla nepoužívám. Barvim jednou za měsíc. Koukám ,že jsem asi dost šedivá,  vlasy jsem si takhle nikdy nefotila 🙈Moc moc děkuji Petra

    #5049 Odpovědět
    Petra Zbořilová
    Host

    <p style=”text-align: center;”></p>

    #5050 Odpovědět
    Petra Zbořilová
    Host

    #5052 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Všechno děláte správně, takže bych zkusila vyměnit barvu. Ty konce máte opravdu hodně tmavé, což by při dobarvování jen odrostů rozhodně být nemělo. Ono se tam stejně vždycky trochu barvy dostane, a ta Vaše má v sobě zřejmě hodně ztmavující složky. Po delším čase se to může takto projevit.

    Bohužel bude chvíli trvat než se to srovná, protože ty tmavé konce musí odrůst. Teď by bylo nejlepší na ně nějaký čas nic nedávat, později je můžete občas přejet nějakou výraznou světle měděnou, aby se trochu “rozsvítily”.

    Ohledně nového odstínu mi napište, jestli Vám barva co máte nahoře vyhovuje. Případně jestli byste chtěla šediny světlejší, více do zlata, nebo naopak o něco tmavší. A také jestli více odpovídá ta první nebo ta poslední fotka.

    zdravím, Zita

    #5053 Odpovědět
    Petra Zbořilová
    Host
    • Pěkný den přeji,  moc děkuji  za vše, první fotka je focena dále od okna a ta druha u okna.
    • Barva šedin mi nevadí světlejší, ale přijde mi jak mám šedin více na přední straně moc by to svítilo.Tak asi raději trošku tmavší.
    • Pokud by to šlo, ráda si nechám od Vás barvu namíchat .Děkuji moc a přeji pěkné dny.Petra
    #5054 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Barvu Vám ráda namíchám, snažila bych se připravit ji co nejpodobnější té co máte teď, jen bych ji trochu utlumila, aby šediny tolik nesvítily.

    Bude ale potřeba dobarvovat JEN odrost. Počítejte také s tím, že konce ještě nějaký čas budou tmavší, možná až během léta trochu vyšisují.

    A jak bude šedin přibývat, je nejlepší barvu trochu zesvětlovat, ale to bych řešila až ve chvíli, kdy se zbavíte těch hodně tmavých konců. S přírodními barvami je to bohužel vždycky na delší dobu, nejdou dělat změny hned.

    Teď vlastně změnu moc nepocítíte, ale mělo by se zamezit tomu, že konce budou tak moc tmavé.

    Dejte si do košíku barvu na míru, udělejte si registraci abych si míchanou barvu v budoucnu snadněji dohledala, do poznámky stačí napsat dle poradny.

    https://www.haaro-naturo.cz/barva-na-miru/

    zdravím, Zita

    #5055 Odpovědět
    Petra Zbořilová
    Host

    Děkuji moc za vše paní Zito, přeji krásné dny. Jdu objednat .😃

    #5134 Odpovědět
    Petra Zbořilová
    Host

    <p style=”text-align: left;”>Dobrý den paní Zito,</p>
    <p style=”text-align: left;”>Vaše barva na míru je úžasná. Vlasy se krásně lesknou, je pěkně vidět přechod z té mé původní barvy, která je tmavá a nazelenalá. Jen asi mám těch sedin moc v přední části viz foto. Kde je barva moc světlá, líbí se mi, ale nevím,  jestli nezvolit trošku tmavši odstín nebo nechat déle nanesenou barvu?Barvim po 14 dnech, fotky jsou aktuálně po týdnu od barveni.  Moc děkuji, přeji pěkné dny.</p>

    #5135 Odpovědět
    Petra Zbořilová
    Host

    #5136 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Petro,

    jsem moc ráda, že se Vám barva líbí. Vpředu je těch šedin opravdu více, tvoří tam ten světlý pruh, který ale zůstane světlejší s jakoukoli barvou. Šlo by to tam trochu utlumit/ztmavit, ale pak by to chtělo dávat utlumenou barvu jen na ten malý kousek vpředu, a na zbytek vlasů ne. Jinak by to totiž zase začalo více tmavnout.

    Navrhovala bych toto: použijte ještě tuto stejnou barvu, dokud ji nespotřebujete. Barvěte ale jen ten malinký kousek u hlavy. Ona barva stejně půjde trochu přes sebe, tomu se zabránit nedá, tak uvidíte jak to bude působit po druhém nebo třetím barvení. Čas neprodlužujte, spíš zkoušejte prodlužovat interval barevní, po dvou týdnech je to hodně brzy. Jak právě začne být barva celkově světlejší, nebudou odrosty tolik svítit a nebude to tak často potřeba.

    Pak se ozvěte, a buď bych Vám barvu rozdělila na dvě části (jednu část na ten kousek vpředu a druhou na zbytek), nebo pokud to pak bude ok můžete pokračovat stejně. A časem naopak ještě lehce intenzitu utlumovat. Zesvětlovat, ale ne do svítiva, spíš ubírat měděnou, aby to bylo sice světlejší, ale více neutrální.

    zdravím,

    Zita

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
Odpověď na: Barvení hennou
Osobní informace: