Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Barvení

Barvení

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Nina a poslední změna proběhla před 5 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4938 Odpovědět
    Nina
    Host

    Dobrý den,

    léta používám hennu (poslední roky domácí barvení různými blond odstíny). Barvím jen odrosty. Mám delší vlnité jemné vlasy. Má přírodní barva je špinavá blond/světle hnědá. Nyní mám cca 30-40% bílých vlasů. Jsou z 80% v přední části hlavy, kolem obličeje a uší. V zadní části hlavy je zbylých 20%.

    Kvůli rozložení šedin mám hlavu dvojbarevnou. Zadní část je tmavší (má přírodní barva s nádechem dozrzava kvůli henně). Přední část je světlejší (hennou obarvené šediny na výraznou zrzavou). Zrzavo červený tón jsem nechtěla, udělala jsem chybu, když jsem si spletla sáčky a místo čisté cassie omylem dala na celou hlavu na regeneraci nějakou z hnědých hen, které jsem měla schované z minulosti. Když jsem si chybu uvědomila, už bylo pozdě.

    Líbí se mi žluté nebo studené odlesky. Ideálně nechci tmavší barvu něž je má přírodní, jsem světlý typ a tmavá mi nesluší. Ráda bych vypadala upraveně, tak se teď v té výrazné dvoubarevné kombinaci necítím. Taky bych se chtěla zbavit toho rezavo červeného tónu.

    Jak bych si měla namíchat barvu a jak postupovat při barvení?

    Mockrát děkuji za Váš čas.

     

    #4939 Odpovědět
    Nina
    Host

    #4940 Odpovědět
    Nina
    Host

    #4942 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Nino,

    asi Vás nepotěším, ale ta rezavá bude muset odrůst. V tuto chvíli by ji každá další vrstva jen zvýraznila. Dobrá zpráva je, že tam té rezavé máte jen jednu vrstvu, takže se bude celkem dost vymývat.

    Dále si dobarvujte blond barvou jen odrosty, do délek nic nedávejte. Chvíli to bude vícebarevné a odrosty budou působit lehce nedobarveně. Za pár měsíců ale zrz vybledne, a pak by bylo možné ji začít utlumovat. V kadeřnictví to děláme tak, že do Cassie přimícháme velmi malé množství Tmavě hnědé Cosmetikabio nebo Indiga (ale opravdu je špetku, cca 15:1).

    Vidět to ale bude jen v té přední části, vzadu kde je šedin jen pár, za dva měsíce už asi tu narezlou téměř neuvidíte.

    Bohužel přírodními barvami moc “opravy” dělat nejde. Chce to trpělivost, pár měsíců to potrvá. Opravdu je důležité teď odolat nějaké korekci. Vymývání můžete pomoct častějším mytím, nebo si jednou týdně dělat na ty přední prameny hodně kyselé zábaly- zkuste třeba do Cassie přimíchat trochu kyseliny citronové, citronové šťávy  nebo práškového vit.C, a cca 20min to nechat. Proces tím urychlíte.

    Pokud byste chtěla namíchat nějakou studenější blond barvu tak to nebude problém, ale v tuto chvíli bych s tím počkala, až bude co nejvíc té rezavé pryč.

    Přeji hodně trpělivosti, bude se to zlepšovat 🙂

    hezký zbytek neděle,
    Zita

    #4944 Odpovědět
    Nina
    Host

    <p style=”text-align: left;”>Mockrát děkuji za odpověď! :)</p>

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
Odpověď na: Barvení
Osobní informace: