Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Dotaz k výběru šamponu

Dotaz k výběru šamponu

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Klára Frieserová a poslední změna proběhla před 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4808 Odpovědět
    Klára Frieserová
    Host

    Dobrý den,

    chtěla bych vybrat šampón pro babičku, které se zřejmě vlivem nočního pocení dělá jakási vyrážka na šíji a zasahuje do vlasů. Dostala na to speciální šampóny, ale nic nepomáhá. (Tento problém má dlouhodobý) Napadlo mě zkusit přírodní. Sama teď poslední rok používám jen přírodní kosmetiku a jsem velice spokojená, myslím si, že by jí také přírodní kosmetika mohla pomoci. Co se týče vlasů má je delší a již prořídlé, nechává si je barvit. Pokožku hlavy má místy suchou, vlasy se jí rychle nemastí (umývá cca 1 – 2x týdně).

    Předem děkuji za odpověď a přeji krásný den 🙂

    #4810 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Kláro,

    přírodní šampony babičce mohou trochu ulevit tím, že budou celkově “šetrnější” – méně dráždí, mírněji odmašťují a Konopný, který bych jí doporučila, obsahuje konopný olej a extrakt, které pokožce na hlavě určitě udělají dobře.

    https://www.haaro-naturo.cz/konopny-sampon/

    Ale obávám se, že žádný šampon sám o sobě problém nedokáže vyřešit – může jen trochu ulevit. Pokud ale má babička na hlavě suchou pokožku, ať si ji zkusí před mytím, alespoň jednou týdně, promazávat. Ideální na to jsou lehká přírodní tělová nebo pleťová mlíčka, klidně dětská. Nebo cokoli, co má vyzkoušené, že jí dobře funguje na pleť. Jen je důležité, aby to bylo lehké konzistence, která se dobře vstřebává – a tím i dobře vymývá, takže se poté nadměrným mydlením pokožka na hlavě zase nevysuší.

    Možná ale ještě důležitější než výměna šamponu by byla změna barvy. To už by sice bylo na delší diskuzi, ale myslím, že by to mělo mnohem větší význam než jen změna šamponu – v barvách jsou nesrovnatelně větší “fujtajbly” než v jakémkoli nepřírodním šamponu.

    tak pokud budete chtít něco vymyslet i v tomto směru, dejte vědět 🙂

    zdravím,

    Zita

    #4812 Odpovědět
    Klára Frieserová
    Host

    Dobré ráno, Zito,

    děkuji za radu, na konopný šampón jsem také koukala, určitě zkusíme. A co se týče barvení, o tom jsem s babičkou mluvila a je pro zkusit přírodní barvy. Potkala jsem se s Vámi na Pecha Kuche a pak jsem babičce doma vyprávěla, takže je stejně nadšená jako já 🙂

    Pro výběr odstínu barvy bych Vám poslala fotogafie a bližší popis.

    Krásný den Vám přeji

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
Odpověď na: Dotaz k výběru šamponu
Osobní informace: