Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Dotaz na šampón

Dotaz na šampón

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4882 Odpovědět
  Zita
  Host

  Dobrý den,jaký vybrat šampón na melírované vlasy. U kořínku jsou mastnější.Konce vlasů jsou suché a roztřepené.

  Děkuji Zita

  #4884 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Zito,

  toto bývá u melírovaných vlasů běžné. Zesvětlení vlasy silně vysuší, ty jsou potom křehké a lámavé. Zároveň tím absorbují více mazu a čerstvě po doplnění melíru máte pocit  menšího maštění. Jak vlasy trochu odrostou, tak u kořínků máte větší kus zdravých vlasů, které tolik mazu nepojmou – a tím vzniká pocit, že se vlasy nadměrně mastí. Je to spíše kontrastem s tou velmi suchou, odbarvenou částí. Vlastně máte na hlavě dva druhy vlasů a každá část potřebuj něco jiného.

  Šampon je potřeba vybrat podle typu vlasů – pokud máte velice jemné vlasy tak Na objem, pokud normální nebo silné tak Na mastné vlasy. Ale u melírů je většinou nutné použít kondicionér. Zároveň se ho nesmí dávat příliš a jen do konců. Pokud byste si ho dávala na celé vlasy, nebo blízko k hlavě, tak se vlasy začnou mastit dříve. Ideálně jen nejnutnější množství a jen do těch konečků.

  Výsledek tedy nezáleží jen na výběru šamponu, ale na celkové péči. Všechno, co uhladí a zlepší suché konce, zároveň může zhoršovat maštění u kořínků. Proto používat opatrně – ale nevynechávat. Vybírat spíš lehčí kondicionéry a používat jen v nezbytném množství.

  https://www.haaro-naturo.cz/sampon-na-objem-a/

  https://www.haaro-naturo.cz/sampon-na-mastne-vlasy/

  Chce to trochu si s tím pohrát, určitě se to může zlepšit, ale ten rozdíl ve zdravých a zesvětlovaných vlasech tam zůstane. A hlavně – roztřepené konce pravidelně zastřihovat, to je nejúčinnější regenerace :):):)

  zdraví Vás (také) Zita

   

   

  #4885 Odpovědět
  Zita
  Host

  Dobrý den Zito,

  moc děkuji za informace.

  Vlasy mám jemné.

  Přeji pěkný zbytek neděle.

  Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
Odpověď na: Dotaz na šampón
Osobní informace: