Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Jakou barvu zvolit

Jakou barvu zvolit

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 rokem a 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1510 Odpovědět
  Kateřina Durčáková
  Host

  Dobrý den. Prosím poradíte mi zdá jsem si vybrala správnou barvu? Mám tmavší hnědé vlasy konečky zesvetlene chemicky, teď ale používám šampon v odstínu rezavé a chtěla bych přejít na hennu. Vybrala jsem si voono Cooper chtěla bych docílit rezavé barvy, docílím to touhle hennou? A nevadí že mám vlasy obarvene šamponem? Teď už je to asi 5 6 týdnu od posledního barvení. Povede se mi touto barvou docílit rezavé barvy i na tmavších vlasech? Přes léto mám vlasy světlejší díky slunci. Děkuji moc za odpověď.

  #1537 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Kateřino,
  barvy Voono nepoužíváme, takže nemohu garantovat, jak bude konkrétní odstín barvit. Můžu Vám ale napsat obecně, jak obarví kterýkoli měděný odstín.

  Měděné odstíny na tmavě hnědých vlasech udělají efekt optického prosvětlení, což znamená, že vlasy budou působit trošku světlejším dojmem, a budou mít měděný lesk. Asi by se dalo říct, že budou tmavě měděné.
  Odbarvené konce zůstanou světlejší a měděný odstín na nich bude mnohem intenzivnější.
  Celkově budou vlasy barevně sjednocené do měděna, ale tmavší horní část a světlejší konce. Pokud vlasy v létě šisují, prosvětlí se tím i horní tmavší část, i když už bude obarvená přírodní barvou.

  Jinak čím jsou vlasy tmavší, tím je potřeba zvolit intenzivnější měděnou, aby byl efekt výraznější. Mohla by se použít i čistá henna, ta je sice hodně intenzivní, ale nedělá tak velké optické prosvětlení.

  Barvení šamponem a chemické zesvětlování, které bylo na vlasech v minulosti nevadí, barvy spolu nebudou nijak reagovat. Jen musíte dát pozor, aby barva, která přijde na chemicky zesvětlené konce, neobsahovala indigo ve větším množství. Pak by se mohl vytvořit nehezký odstín do zelena – ale jen na těch konečcích, jinak ne.

  Posílám odkaz na barvy, které bych mohla doporučit (některé indigo obsahují, ale jen v malém množství a máme je vyzkoušené i na chemicky zesvětlované vlasy), můžete alespoň zkusit porovnat složení s tou, co už máte. Ale je to jen orientační…

  https://www.haaro-naturo.cz/barveni/henna-amla-jatropha/
  https://www.haaro-naturo.cz/barveni/jahodova-blond/
  https://www.haaro-naturo.cz/barveni/medena/

  snad Vám to takto trochu pomohlo
  zdravím
  Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Jakou barvu zvolit
Osobní informace: