Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Mastné lupy

Mastné lupy

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 10 měsíci a 3 týdny.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4794 Odpovědět
    Jana Švejdová
    Host

    Dobrý den, mám hodně mastící se vlasy s mastnými lupy, používám Váš šampon na mastné vlasy, vlasy vydrží 2 dny, ale lupy mě trápí dál.   Bojím se šamponu na lupy, aby zase vlasy moc nevysusoval a nedostala jsem se do koloběhu, vysušování a maštění..uvažovala jsem o konopném šamponu, co byste mi prosím doporučili… Předem děkuji za odpověď. Jana

    #4795 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Jano,

    v těchto případech má šampon většinou jen podpůrný vliv. Toho Na lupy se bát nemusíte, nevysušuje – spíš naopak, je s větším podílem olejů a dezinfekčními éterickými oleji, a konopný je velmi jemný, nedráždivý.

    Ale pokud máte takovýto problém tak se obávám, že samotná výměna šamponu nebude stačit. Možná to bude znít divně, ale v takovýchto případech pomáhá pokožku hlavy promazávat. Ideální na to je nějaký lehký hydratační krém nebo dětské tělové mléko. Důležité je, aby to nebylo moc mastné. Hydratační mléka se krásně vstřebají a jdou pak dobře vymýt. S oleji se musí opatrně, používat je spíš jen jako přídavek do těchto lehkých krémů nebo mlíček (v malém množství).

    Také pomůže peeling. Na ten jsou ideální Ayurvédské byliny, které pokožku krásně vyčistí a mají i velký vliv na maštění.

    Bude to trochu práce, ale pokud se tomu pár týdnů pověnujete tak byste pak měla mít klid.

    Tak tedy: zpočátku před každým mytím promazat hlavu, nechat min hodinu, nebo přes noc, a pak umýt. Namíchat si Ayurvédské byliny, dát na umytou hlavu, tady už stačí nechat cca 10 min, důkladně promnout a opláchnout čistou vodou. Po pár takových mytích bude stačit 1x týdně jako udržovací kůra.

    Pokud je pokožka podrážděná, udělá jí dobře Aloe vera gel. Stačí ho vetřít v menším množství po umytí do hlavy a lehce promnout. Je nemastný a hydratuje.

    Můžete zkusit nejdříve jen něco, nebo udělat na lupy “frontální útok”, všechno se počítá 🙂

    Zde je ještě pár tipů, co prospívá vlasové pokožce.

    Kyselé oplachy. Můžete je využít, pokud zrovna nebudete dělat kůru, ideální je si na ně zvyknout a zařazovat pravidelně. Jsou velice jednoduché. Do velké sklenice teplé vody dáte pár lžiček octa, citronové šťávy nebo pár zrníček kyseliny citronové a tím po mytí jako posledním opláchnete vlasy. Kyselé prostředí nesvědčí kvasinkám ani plísním. A vlasy se po nich hezky lesknou.

    Důkladné oplachování. To platí obzvlášť u hustších vlasů – šampon, i ten nejjemnější, se musí opravdu důkladně vypláchnout. I malé zbytky mohou pokožku podráždit.

    Prosušování. Nechodit spát s mokrou hlavou. Ta se zapařuje, což je pak živná půda pro plísně a kvasinky, které se mohou projevovat třeba těmi lupy.

    Obecně zdravá strava – méně cukrů atd… to jistě znáte.

    Někdy je příčina některá z výše uvedených věcí, většinou je to ale komplexnější problém. Toto jsou ale zásady, které Vám mohou ulevit a stav alepoň částečně zlepšit.

    https://www.haaro-naturo.cz/smes-bylin/

    https://www.haaro-naturo.cz/bio-aloe-vera-gel/

    https://www.haaro-naturo.cz/sampon-na-lupy/

    snad Vám to trochu pomůže, bude to chtít trpělivost 🙂
    zdravím a přeji krásný víkend
    Zita

     

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Mastné lupy
Osobní informace: