Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Mastné vlasy a seborea

Mastné vlasy a seborea

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 rokem a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4757 Odpovědět
  Markéta Šubrtová
  Host

  Dobrý den, moc prosím o radu – potřebuji nějaký šampon. Mám celkem kvalitní, lesklé, spíše rovné vlasy. V horní linii vlasů lupy – nejspíše seboreu (loupe se mi i čelo a kůže v obočí). Pořídila jsem teď od Anely výbavu na pleť a Andrea mě ohledně vlasů odkázala na Vás. Vlasy i pleť se mi dost mastí. Vyzkoušela jsem snad už vše, od Naturinky, přes Khadi, Urtecram, no poo metodu (asi půl roku). Po přírodních šamponech mám pocit, že se mi vlasy mastí snad ještě víc a kůže se loupe víc. Nejlépe se mi osvědčily ohledně mastnoty šampony z potřeb pro kadeřníky, které již mnoho let používám (pouze bez silikonů). Chtěla bych ale přece jen zkusit ještě něco přírodního. Můžete mi, prosím, poradit?

  #4759 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Markéto,

  pokud je problém takto dlouhodobý a úporný, kosmetika ho nejspíš nevyřeší. Ale můžeme zkusit vymyslet něco, aby to bylo snesitelnější. V tomto případě bych řekla, že úkolem šamponů by mělo být hlavně nedráždit pokožku hlavy a nezhoršovat tak její stav.

  Šla bych na to trochu od lesa – zkuste se zamyslet, co Vám na podobné problémy (mimo tedy maštění ) pomáhá jinde na pokožce – ideálně na obličeji. Pokud budete dobře reagovat na kosmetiku od Anely, použijte ji i na pokožku hlavy. Před mytím použijte na problematické oblasti krém, ideálně nějaký lehký, hydratační, aby se dobře vymýval. Nechte hodinu dvě, klidně přes noc a pak normálně umyjte. Oleje v tomto případě nejsou moc vhodné, protože se musí důkladně  vymýt a tím se hlava zase vysuší. Vůbec se nebojte dávat do mastících se vlasů krémy – na maštění to spíš pomáhá. Když stále jen myjete (odmašťujete), kůže na hlavě se snaží domastit se o to víc. Je to pak začarovaný kruh.

  Když byste chtěla občas  věnovat vlasům více času, udělejte si peeling, skvělé jsou na to mycí byliny od khadi, ale jde použít i třeba samotná Amla nebo Shikakai, nebo jakýkoli jiný nemastný peeling. Ale ty byliny jsou nejlepší. Do vlhkých vlasů po peelingu  krém, nechat déle a pak umýt.

  Pokud máte hustší vlasy, nezapomeňte  je po umytí prosušit, ať se kůže nezapařuje. Hlavně nechodit spát s mokrou hlavou.

  Dobrá zpráva je, že končí (doufám:)) období mrazů, kdy vlasová pokožka trpí nejvíc.

  Co se týče šamponu tak bych doporučila konopný, protože je velice jemný a bez alergenů. Pak byliny od Khadi a kombinovat s promazáváním. Pokud není nutný kondicionér kvůli rozčesávání tak nedávat, nebo jen trošku do konců.

  https://www.haaro-naturo.cz/konopny-sampon/

  https://www.haaro-naturo.cz/smes-bylin/

   

  A pak samozřejmě hlídat stravu, jestli Vám něco problémy nezhoršuje (cukr, mléko, atd.).  A stres – to je prevít. U něj je bohužel každá rada drahá… Ale to asi víte.

  Budu ráda, když mi začas dáte vědět, jestli se stav zlepšil. Snad to alespoň trochu uleví.

  zdravím, Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Mastné vlasy a seborea
Osobní informace: