Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Mastné vlasy – šampon + barvení

Mastné vlasy – šampon + barvení

  • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 měsícem a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5060 Odpovědět
    Ivona Korčáková
    Host

    Dobrý den,

     

    chtěla bych poradit s výběrem šamponu z Vaší nabídky. Momentálně mám barvené vlasy chemickou barvou, odstín oranžová. Musí si umývat vlasy většinou každý den, hodně se mi mastí. Někdy to zvládnu ob den, ale to opravdu někdy.

    Druhá věc je, že bych chtěla přejít z chemických barev na přírodní, ale chtěla bych ponechat odstín – zářivě oranžová.

    Jaké jsou možnosti Vaší konzultace? Jaká je cena?

    Děkuji za odpověď.

    S pozdravem,

    Ing. Ivona Korčáková

    #5061 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Ivono,

    konzultaci můžeme vést tady, to je zdarma.

    Pokud byste chtěla vše řešit soukromě, tak můžeme buď e-mailem, nebo videohovorem přes WhatsApp nebo Zoom. Odkaz na objednání služby je zde:

    https://www.haaro-naturo.cz/konzultace-prirodni-barveni-vlasu-2/

    V každém případě se Vás budu potřebovat ještě doptat. Co všechno bych od Vás potřebovala napsat nebo říct si tedy řekneme až se rozhodnete, jakým to bude způsobem.

    zdravím, Zita

    #5062 Odpovědět
    Ivona Korčáková
    Host

    Dobrý den Zito,

     

    děkuji za rychlou odpověď.

    Můžeme tedy vše probrat tady.

    Děkuji. Ivona

    #5063 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Ivono,

    tak se do toho pustíme 🙂
    Ohledně výběru šamponu bych potřebovala vědět, jaký typ vlasů máte. Jestli jemné, normální, silné, krátké, dlouhé… a také jestli Vám vyhovuje mít vlasy víc “načechrané” nebo uhlazené.

    U maštení – co všechno používáte? Jaký šampón, kondicionér, masky… Jak se vlasy chovají (mimo toho maštění) – plihnou, cuchají se, všechno co Vás napadne…

    Ohledně barvy: jaká je Vaše přirozená barva, co vidíte v odrostu.  Barvená část je světlejší nebo tmavší? Máte šediny, případně kolik? Je jich stejně vepředu i vzadu?

    Ideálně mi sem vložte fotky (každá se musí dát samostatně a potvrdit) – odrostu i vlasů jako celku, klidně více, na denním světle.

    A uvidíme, co na Vašich vlasech dokážou přírodní barvy vykouzlit 🙂

    hezký víkend,
    Zita

    #5072 Odpovědět
    Ivona Korčáková
    Host

    Dobrý den Zito,

    odpisuji s mírným zpožděním, omlouvám se.

    vlasy mám rovné, délka ke krku, středně hustě, silné. Momentálně nosím střih do podkovy, mám ráda vlasy načechrané a chci aby dobře držely tvar.

    Používám šampon i kondicionér pruvida. Masky žádné. Vlasy jsou po umytí objemné, lesklé a nadýchané. Den po umytí vlasy plihnou a začnou se shlukovat do menších mastných pramenů. Občas i svědit pokožka. Už nedrží objem.

    Moje přirozená barva je tzv. špinavá blond. Barvíme tak, aby celá délka vlasu byla stejné barvy. Vzhledem k tomu, že mám oranžovou, řekla bych, že je tmavší. Šediny zatím nepozoruji. Ale svoji barvu jsem neměla dobrých 5 let.

    Fotky vlažím postupně.

    Hezký den,

    Ivona

     

    #5073 Odpovědět
    Ivona Korčáková
    Host

    #5074 Odpovědět
    Ivona Korčáková
    Host

    #5076 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Ivono,

    s maštěním a šamponem by to mělo být, podle toho co píšete a jaké máte vlasy,  jednoduché.

    Šampony a kondicionéry Pruvida obsahují silikony, což si myslím že je důvod nadměrného maštění Vašich vlasů. Jak se povrch vlasů silikony potáhne, tak až nedokáže adsorbovat žádný maz a druhý den už je to na nich znát. Navíc si myslím, že je pro Vás kondicionér úplně zbytečný. Takto krátké vlasy ho většinou nepotřebují, pokud nejsou extrémně cuchavé, nebo pokud je nechcete extra uhlazovat. Více o” nutnosti” kondicionérů najdete zde: https://www.haaro-naturo.cz/blog/v-kondici-s-kondicionerem/

    Zkusila bych to tedy zcela bez kondicionéru, a uvidíte.

    Pokud jde o výběr šamponu, tak bych doporučila Na objem.

    https://www.haaro-naturo.cz/sampon-na-objem-a/

    Dělá přesně to co má v názvu, jen možná budete mít zpočátku, než si na to zvyknete, “divný” pocit z vlasů. Po umytí budou působit zhruble, drsně a můžou se hůř česat. Ale je potřeba je opatrně rozčesat bez ničeho dalšího, a ten pocit drsnosti pak právě udělá ten objem a lehkost.
    Když byste měla s vlasy problém jen po použití šamponu, třeba že by poletovaly, nebo Vám byly nepříjemné, tak by myslím stačilo použít lehoučký Hydratační antistatický sprej.

    https://www.haaro-naturo.cz/antistatic-sprej/

    Ale myslím si, že pokud přejdete na přírodní barvu, tak ho budete potřebovat jen zpočátku, pokud vůbec, a pak se bez kondicionéru při této délce krásně obejdete.

    Ohledně barvy – udělat výraznou měděnou na špinavé blond není problém, jen asi vlasy budou o fous tmavší. Ale všechny měděné odstíny vlasy hezky prozáří, takže pak působí trochu světlejším dojmem. Jak moc velký rozdíl by to byl uvidíte až po pár měsících, až Vám to trochu odroste.

    Pokud byste si chtěla barvu míchat sama tak můžete použít Vínově červenou Cosmetikabio smíchanou se Středně blond Khadi v poměru 1:1 na odrost a v poměru 3:1 (blond:červená) do délek. Nebo Vám můžu barvy rovnou namíchat a připravit.

    https://www.haaro-naturo.cz/stredne-blond/

    https://www.haaro-naturo.cz/vinove-cervena/

    https://www.haaro-naturo.cz/barva-na-miru/

    Po 2-3 barveních, podle výsledku na odrostu, se může poměr ještě upravit.

    Takže zářivě oranžová nebude problém, jen bude asi o trochu tmavší než máte teď, a malinko jiný odstín. Velkou roli tam hraje podklad (Vaše přirozená barva v odrostu), který výslednou barvu vždy ovlivňuje.

    Kdyžtak se klidně ještě ptejte, ráda odpovím 🙂

    zdravím,
    Zita

    #5084 Odpovědět
    Ivona Korčáková
    Host

    Dobrý večer Zito,

     

    děkuji za odpověď. Šampon i antistatický sprej jsem právě objednala.

    Ohledně namíchání barvy – budu mít zájem míchání od Vás.

    Jen se chci ještě zeptat, jak dlouho mi barva doma vydrží než ji použiju na vlasy? Namícháte množství na jedno barvení či vícero? Teď se barvím cca po 6 týdnech. Jak dlouho by měla vydržet barva přírodní?

    Děkuji.

    Ivona

    #5086 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Ivono,

    děkuji za objednávku, dnes ji odesílám:)

    Barva je v prášku – všechny rostlinné barvy jsou usušené namleté byliny -, takže pokud ji budete skladovat zabalenou a v suchu, vydrží několik let.

    Jedna dávka je 100g, což by Vám mělo pohodlně vystačit na tři barvení. Frekvence barvení bude přibližně stejná jak jste zvyklá, jen zpočátku možná budete muset obarvit dříve, protože než to trochu odroste, působí to u hlavy chvíli jako větší odrost. Takže podle potřeby, častějšího barvení zpočátku se nemusíte bát (pokud to vůbec bude nutné), vlasům to nijak neuškodí.

    Až si budete chtít barvu objednat, tak stačí napsat do poznámky v košíku, že informace jsou v poradně. A lepší je se registrovat, snadněji si pak v budoucnu dohledám míchaný odstín – děkuji 🙂

    zdravím,
    Zita

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
Odpověď na: Mastné vlasy – šampon + barvení
Osobní informace: