Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » od henny zpět k šedivé

od henny zpět k šedivé

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5113 Odpovědět
  L.
  Host

  Dobrý den,  už léta se barvím hennou. Používám Voono a vzhledem k tomu, že mi je 59 let a vlasy mám šedivé, můj postup je dvoufázový, jak jsem si u vás kdysi přečetla.
  Poslední dobou ale přemýšlím, že bych přešla na nějakým způsobem udržovanou šedivou barvu. A to je ten problém, nevím, zda je to vůbec  možné. Někde jsem četla, že nynější henny jsou kvalitní a neměly by obsahovat kovové částice, tudíž by nemělo docházet k tomu obávanému zezelenání.
  Máte s tím nějaké zkušenosti ? Samozřejmě pokud by byl tento postup uskutečnitelný,  nechala bych to na odborníkovi, na vás.
  Nevím, zda mi vůbec v návalu práce odpovíte, ale děkuji předem za případnou odpověď,

  L.

  #5114 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den,

  odpovím samozřejmě  ráda 🙂
  Nejdříve bych ale od Vás potřebovala některé věci vyjasnit.

  Píšete, že se bojíte případného zelenání. To vzniká, pokud se používá tmavá přírodní barva s obsahem indiga a poté se chemicky zesvětluje (Soli kovů jsou v zelenání nevinně, i když jinak to jsou prevíti a můžou potenciálně způsobit mnohem horší problémy – naštěstí jsou už dávno zakázané a v kvalitních certifikovaných barvách se jich nemusíte bát.)

  Chtěla byste tedy nějakým způsobem přírodně obarvené vlasy chemicky zesvětlit? Nebo byste chtěla postupně měnit přírodní barvu tak, abyste časem nemusela barvit vůbec?

  Každopádně bych od Vás potřebovala tyto informace:
  Jaké konkrétně odstíny používáte, a jaká je výsledná barva. Jak dlouhé máte vlasy, jak vypadá odrost – kolik máte šedin, jakou barvu mají vlasy mezi šedinami, a zkrátka o vlasech co nejvíc. Ideální by bylo, pokud byste sem mohla vložit nějaké fotky vlasů, celku i odrostu. Vkládá se každá fotka samostatně.

  Podle toho bychom doladily další postup 🙂

  zdravím, Zita

  #5119 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Dobrý den,

  tak snad nejprve jaké odstíny používám.  Na předbarvení Voono cooper, což vytvoří na vlasech světle rezavou barvu a následně medium brown. Ve výsledku je to opravdu středně hnědá, na sluníčku lehce měděná.

  Myslím, že nyní jsou mé vlasy  z velké většiny bílé, což je znát i při menším odrostu. Takže jsem došla k tomu, že bych se chtěla přestat barvit, ale děsí mě představa, že bych musela čekat, až vše odroste. Jinak mám vlasy po ramena.  Dobře mi zní vaše varianta postupně měnit přírodní barvu.  Jak to probíhá?

  Fotky vložím později, neboť jsem se nedávno barvila .

  S pozdravem,  Lenka

   

  #5120 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Lenko,

  začíná se postupným utlumováním barvy, pak se přechází ke světlému odstínu a z něj postupně přes stále světlejší blond až k vlastní barvě. Při délce po ramena je to proces tak na dva roky. To je sice dlouhá doba, ale velkou výhodou je, že se barva mění postupně, velice nenápadně a stále to vypadá dobře a upraveně.

  Nejhorší je vždy začátek, kdy ustupujete z té nejtmavší barvy. Nějaký čas vypadá odrost lehce nedobarveně, ale jak je světlejší větší část, tak 4-5cm od hlavy, už to nevadí.

  Jak začít:
  nejdříve bych asi zrušila dvoukrokové barvení. Velice důležité je od této chvíle dobarvovat JEN odrost, a do délek nedávat vůbec nic, aby se začaly co nejvíc vymývat. Klidně zpočátku používejte barvy které máte. Namíchejte si Vaši hnědou s měděnou v poměru cca 3:1, takto zkuste dobarvit 2x za sebou.

  Potom pošlete fotky, nebo pokud by to po prvním barvení touto směsí bylo hodně světlé ozvěte se hned a zkusíme vymyslet něco jiného. Ale ideální je začít s tím co máte, barva bude sice světlejší, ale ve stejném odstínu.

  Postupně byste k této směsi přidávala bezbarvou Casii nebo někjaký blond odstín, případně Vám pak můžu začít barvu míchat. Ale to až později, teď to zkuste takto.

  Myslím že se Vám velice uleví jednak v pracnosti, a tedy času který musíte dvoukrokovému barvení věnovat, a hlavně – postupně, jak budou vlasy světlat, bude i odrost méně a méně nápadný. Většina zákaznic nakonec zůstává u blond odstínů, kdy vlasy nejsou vysloveně šedivé, vypadají přirozeně, ale zároveň nejsou téměř vidět odrosty. Ale to se rozhodnete časem 🙂

  zdravím, Zita

  #5123 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Dobrý den,

  já jsem si nikdy nebarvila celou délku vlasů, jen odrosty, ale jak si nasazuji čepici, zastrkávám všechny vlasy a tím se asi obarví i konce. Nějak jsem teď bezradná, jak teda postupovat….

  Jinak 3 díly rezavé a díl hnědé, to bude strašný rozdíl. Já psala, že mám vlasy šedivé, brala jsem to tak nějak všeobecně, něvěděla jsem, že to bude tak důležité. Takže abych to upřesnila, mám  vlasy převážně bílé, akorát na temeni hlavy jsou tmavší.

  Přesto to vyzkouším….

  S pozdravem, Lenka

   

  #5124 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Dobrý den,

  mám ještě jeden dotaz.  Tohle jsem našla v e-shopu voono.

  Detox C

  Máte s tím nějaké zkušenosti ?  Myslíte, že by mi to pomohlo s přechodem na vámi vybranou směs

  barvení ?

  Děkuji vám za trpělivost a odpověď,

  Lenka

  #5125 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Lenko,

  nejdříve k tomu poměru – je to naopak, tři díly hnědé a jeden měděné, asi jsem to napsala nejasně. Jde  to, tu hnědou trochu zvýraznit, protože samotná hnědá by asi právě byla výrazná málo.  Jinak ten Detox je čistý vitamín C, tak ho nejdřív zkuste pořídit v malém množství třeba v lékárně a uvidíte. Mohlo by to trochu pomoc se zesvětlováním konců, ale je to individuální jak moc. Vlasům to nijak neuškodí.

  Tak to zkuste a dejte vědět 🙂

  Zita

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
Odpověď na: od henny zpět k šedivé
Osobní informace: