Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Postřeh / dotaz k dvozfázovému barvení…

Postřeh / dotaz k dvozfázovému barvení…

  • Toto téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Maria a poslední změna proběhla před 4 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4953 Odpovědět
    Maria
    Host

    … jelikož tu čtu nedávný dotaz uživatelky ohl. toho, jak přejít od dvoufázového barvení k jednofázovemu, tak mohu posloužit výsledkem mých nejnovějších “experimentů”… 😉

    A sice jsem Color Prep smíchala přímo s další barvou (Svétle Hnědou, ale teď jsem to zkoušela i s Tmavou blond, aby to bylo méně “červené”).

    Mám také už hodně šedin, vlasy původně byly nějak nedefinovatelně hnědé, teď už dlouhá léta barvené Khadi.

    Kdysi Tmavohnědpu smíchanou s přírodní Hennou,  pozdějí Oříškově hnědou (je celkem tmavá ale lze ji použít bez předpigmentace i na šediny) a s přibývajícími šedinami teď Světle hnědou, aby to bylo časem světlejší…

    A v poslední době to zkouším různě míchat, např. Světle hnědá a Středně blond… ( To jsem se radila i s Vámi)

    Žádná předpigmentace , to jsem apriori odmítla, že nikdy dělat nebudu. Musí to jít bez toho! 😉

    Napadlo mè přimíchat do Oříškové nebo Svetle  hnědé barvu Color Prep místo té Středné blond, protože mi přišlo že by mohla fungovat lépe, držet déle, když je to vlastné základová barva. A je to docela dobré. (Ta Středně blond ve smési mi přišla že nějak úplně nedrží, šisuje, odrosty jsou brzy vidět…?:-/ )

    Akorát do “červena” to jde u mě tak jako tak, i se Střednì blond i s ColorPrep. Myslím že ta Světle hnědá je prosté dost “červená”…

    Proto můj nejnovější pokus s Tmavé blond, přimíchala jsem ji do té směsi kterou tu mám , aby tam bylo víc Cassse a Indiga,a méně Henny (Lawsonie Inermis). Takže aktuálně to co používám, je Světle hnědá, plus Color Prep, plus Tmavě blond)…

    Píšu to jen tak pro inspiraci, že ledacos je možné… 🙂

    Přemýšlím jak to ještě optimalizovat, aby barva byla spíš do svétle zlatohněda a ještě méně do červena… (Co Středně Blond a Tmavá Blond???  Nebo Color Prep a Tmavá Blond…??))

    Důležité je opravdu barvit jen odrosty–teda pokud možno (úplně přesně se mi to nedaří, ale prostě nebarvit délky).

    Délky tedy nebarvím vůbec.

    (Lze do nich nanést vlasovou kůru a nechat působit, aby ani barvu nepřiĵímaly, kdyby se na ně při tom matlání omylem dostala…)

    #4955 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Marie,

    děkuji za postřehy. Máte pravdu v tom, že bez předpigmentace to jde vyždycky. My ji v kadeřnictví téměř nepoužíváme. Mnohem lepší je vyladit barvu tak, aby byla hezká a zároveň nesvítily odrosty.

    Jen ještě k tomu míchání – pokud chcete barvu trochu utlumit, stačí do ní přidat indigo. Ale pozor, začínat jen se “stopovým” množstvím. Tedy např. do 30g barvy dát 1-2g indiga. Až podle výsledku se může trochu přidat, ale ne o moc více. Chce to opatrnost, ale i tohle malé množství je znát. Barva je utlumená, nepatrně ztmavená, ale jinak v zásadě se stejným odstínem jako původní.

    A děkuji také za zdůraznění, že barvit je potřeba JEN odrosty. To má zásadní vliv na dlouhodobou spokojenost s barvou, protože pak nedochází k vrstvení a změnám sytosti.

    krýsný den a zdravím

    Zita

    #4969 Odpovědět
    Maria
    Host

    Dobrý večer zas jednou 🙂

    Ohl toho indiga – ano, nesmí ho být moc. To mě před pár lety strašné zaskočilo, když jsem s velkou nadějí vyzkoušela Khadi “Zlatě hnědou”  myslela jsem že to bude teplý odstín dle popisu, prý “Med a karamel” – houby,  bylo to studené a tmavé! 🙁 Dělala jsem všechny možné kejkle abych to z vlasů aspoň částečně dostala! 😮

    U Světle hnědé aspoň vím že není studená. Zato je moc červená, a jelikož chci spíš do zlata, tak zkouším ty různé mixy… ;-))

    Co byste řekla na Středně blond a Tmavou blond dohromady? Kolik té tmavé blond, aby ve výsledku nebylo moc indiga? Přijde mi že když to složení dám dohromady, mohlo by to jít do zlata (cassia, kurkuma….), a díky indigu zas nebýt moc světlé….?

    Já toho míchám teda víc;-), ale přemýšlím, na čem se jednou ustálím, až budu mít už jen šediny… 😉

    Chtěla bych be výsledku něco jako zlatou světle hnědou/ zlatou tmavě blond…

    Dík. Hezký advent! 🙂

    Maria

     

    #4970 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Marie,

    abych Vám mohla říct nějakou kombinaci barev, potřebovala bych vlasy nafotit – podklad, na který se barva dává je nejdůležitější. Zkuste si tedy vlasy vyfotit – ideálně aby byl dobře vidět odrost, a pak jako celek. Zkusíme něco vymyslet 🙂

    zdravím, Zita

    #4982 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý večer Zito,v návaznosti na korespondenci na Vaší webové poradně posílám fotku. Bylo to dost krátce po barvení, tedy není vidět odrost. Je ale vidět jak to jde do červena (taky podle světla je to vidět více nebo méně)…
    Ne že by to byla velkà katastrofa , ale kdyby to šlo víc do zlata, byla bych radši…
    Něco jako zlatá světle hnědá / tmavá blond… Prostě abych tím jak budu šedivější a tím pádem bude vlastně mizet podklad pro barvu, nebyla “červenější” ale “zlatější”.
    Nevím jestli to půjde. Když ne, tak ne… taky se nezblázním.
    Dobrou noc! Maria
    PS Co vůbec říkáte na ten nápad smíchat ColorPrep rovnou s jinou barvou, třeba se Světlehnědou? Udělala jsem to, ColorPrep místo Středněblond, ale asi jde víc do červena že? Ta Středněblond mi zase přišla že moc nekryje šediny… Ale třeba by šla použit spolu s Tmavou blond? Hodně Střední blond a trochu Tmavé…? 

    #4983 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Marie,

    Pro změnu barvy potřebuju vidět odrost. V délkách už žádná velká změna nepůjde, muselo by se postupně začít barvit jinak odrost a délky úplně nechat být. Každá další vrstva, i v nové barvě, kterou si přejete, jen zvýrazní barvu co už máte.
    Takže nechat co nejvíc šisovat, vymývat a připravit se na postupnou změnu, která chvíli potrvá. Hlavně odolat pokušení přebarvovat délky – pro zjemnění barvy platí opravdu jen to vymývání.

    Jinak barva Colorprep je vlastně světle měděná, takže na tmavším podkladu může do červena jít. Světle hnědou ztmaví, zvýrazní do sytější červenoměděné.
    Tmavou blond téměř nepoužívám, nelíbí se mi na šedinách ani na světlých vlasech, je taková nevyzpytatelná co do odstínu a raději se vždy obejdu bez ní. Ztmavit nebo zestudenit odstín jde i jinak.

    #4984 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Zito,

    Délky nebarvím už dlouho, jen odrosty – víceméně. Ono úplně přesně to nejde, trochu se to překrývá vždy, aspoň mně.

    K tomu Colorprep – takže čistě samotná by byla měděná, ano? Na dejme tomu bílých vlasech?
    Chápu že může zvýraznit červenou – ale to samé mi dělá světle hnědá. Při míchání světle hnědné se Střední blond (radila jste mi někdy na jaře či  létě) mi přišlo, že ta Středně blond pořádně nebarví šediny, strašně brzy byly zase vidět. Ne jako blond, zlaté apod., ale prostě jako šedí-bílé. To mě naštvalo a řekla jsem si že ten Colorprep by mohl fungovat lépe místo té Střední blond, protože když je to vlastně podkladová barva, měla by držet dobře a šediny obarvit (když se na to pak dělá další vrstva, při dvoufázovím barvění.)
    Ale zas ten Colorprep jde zřejmě víc do červena… :-/ To asi asi člověk asi nevybere…

    S tou tmavou blond  mě to napadlo /použít ji jako součást směsi/, když jsem si přečetla a porovnala složení.  Přišlo mi že kdyby se použilo hodně střední blond, bylo by tam hodně cassie a trochu henny, a další věci jako kurkuma  – plus aby to pořádně krylo plus trochu ztmavilo, tak přimíchat trochu té tmavé blond. Místo té světle hnědé, jak jste mi radila tehdy. Protože ta světle hnědá jde moc do červena, tmavá blond ne.
    Ale třeba je to špatná úvaha…?

    Když tmavou blond nepoužíváte – co tedy používáte v takovém případě?
    Díky! Maria

    #4985 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Marie,

    ano – samotná Colorprep je světle měděná. Vyfotila jsem ji, pro srovnání je tam i neobarvený pramínek.  Ve skutečnosti je o trochu vraznější než na fotce (vlevo).

    S blond odstíny je to složité. Na trhu je hotových odstínů málo, a každé vlasy potřebují trošku něco jiného. Navíc pro změnu blond odstínu (zvýraznění nebo zjemnění) je potřeba míchat velice opatrně – většinou stačí opravdu jen špetka další barvy ke změně. A rychle se může změnit barva “není skoro vidět” na “je to moc měděné”.

    Pokud byste chtěla samotnou výraznou blond, co ale nejde do červena, můžu Vám namíchat směs co máme osvědčenou. Ale zase chvíli potrvá, než uvidíte v odrostu větší obarvený kus a projeví se změna.

    Obecně pak platí, že blond barvy zvýrazní do zlata Světle hnědá (ale jen v tom maliném množství), utlumí je a lehce ztmaví do studena indigo.

    A jestliže délky nebarvíte, ale přijde Vám to červené, můžete zkusit trochu je utlumit směsí Cassie a Indiga. Ale indiga jen v tom nepatrném množství, jak jsem psala nahoře.

    zdravím, Zita

     

    #4987 Odpovědět
    Maria
    Host

    Dobrý den Zito, tak pokračuji v diskusi. 😉

    Délky jdou trochu do červena, ale myslím že je to  tím ja že u rostlinných barev, jak vlasy šisují, prostě časem zůstává ten hennový podíl, který je asi nejvíc odolný.

    Nic tmavého jako indigo do nich dávat nebudu, ani špetku. Spíš dál šisovat jak píšete i Vy – a pokud něco, tak do “žluta”/zlata (cassia, kurkuma…?).

    Díky za foto, jak vypadá samotný Colorprep.

    Docela mě překvapuje, že jsem se nikde nedočetla že by někdo zkoušel ho použít samotný, nebo v přímé směsi s jinou barvou, ale nikoliv dvoufázově

    Mým cílem není nutně být vyloženě blond. Max tmavá blond, ale spíš tu světle hnědou časem ještě zesvětlat více – a to ne do červena ale spíše do zlata. A to je ta potíž, jak toho docílit. (Je to ale už lepší než to bylo.)

    U hlavy ať jsou vlasy postupně světlejší (zlatohnědé, zlatá tmavě blond), ale ať není vidět ostrý přechod a šedé odrosty.

    Asi bych se s tím  smířila, kdyby to šlo více do měděna, jak bude víc vlasů šedivých.

    Furt lepší než když ta středně blond na šedivých pořádně nedrží a za chvíli jsou zase vidět.

    (A není to jen optický klam, i podle některých recenzí nekryje moc dobře šediny.)

    Šediny budou samozřejmě vidět, jakmile odrostou – ale nesmí být vidět dřív.

    Co Sluneční blond, jak moc jde do červena/měděna? Víc než ColorPrep…?

    Díky, přeji hezký den! M.

     

    #4988 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Sluneční blond je velmi světle měděná, podobná té Colorprep. Ale pokud je šedin málo, bude působit spíš jako blond.

    Jinak Středně blond jde zvýraznit více do zlata Světle hnědou ,  v poměru cca 7:1  až 5:1.

    #4989 Odpovědět
    Maria
    Host

    Díky moc.

    Píšete “Jinak Středně blond jde zvýraznit více do zlata Světle hnědou ,  v poměru cca 7:1  až 5:1.”

    To jsem dělala (poradila jste mi to i tehdy) – ale to pak mělo ten  neuspokojivý výsledkem.
    Připadá mi, že ta středně blond mi prostě na ty šediny špatně chytá (šampon před barvením jsem použila). U někoho jiného to může být jinak.

    Světle hnědá je fajn, akorát když chci být postupně do světlejšího odstínu, tak k ní musím něco přimíchat. Proto ty experimenty… 😉

    Přijde mi že tím jak je světle hnědá už poměrně dost “červená”/měděná, tak spolu s tím druhým odstínem je výsledek pak prostě “červený”.

    Světle hnědá + colorprep…

    Světle hnědá + sluneční blond

    Myslím že tam je pak dohromady v poměru moc henny…(?)

    Nebo co třeba sluneční blond s trochou tmavé blond (jenom k lehkému ztmavení a ztlumení “červené” složky…?)  Nebo colorprep s trochou tmavé blond…?

     

    Dá se to nějak poměrově spočítat, kolik je v jaké barvě henny, kolik indiga, kolik cassie a dalších složek?

    Děkuji moc! M.

     

     

     

     

     

    #4990 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Propočítat se to nedá, složky jsou na barvách řazeny podle obsaženého množství od nejvíc po nejmíň, ale samotné řazení neříká nic o skutečném množství.

    Musí se to zkoušet.  Většinou stačí poměr barev jen lehce upravit, zvlášť u těch světlých stačí málo, aby byla změna patrná.

    Já Vám takhle bohužel nedokážu říct poměr těch barev, které nemám vyzkoušené. A pak taky záleží na podkladu. Co u jednoho to bude svítit, to u druhého nebude skoro vidět.

    U zesvětlování/utlumování to chce hodně trpelivosti a nebarvit příliš často, aby se barvy nevrstvily a nebylo to čím dál výraznější. Chvíli může odrost vypadat lehce nedobarveně, ale jak je taková větší část tak už je to pak většinou ok…

    #4991 Odpovědět
    Maria
    Host

    OK diky! Hezký den!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
Odpověď na: Postřeh / dotaz k dvozfázovému barvení…
Osobní informace: