Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Přechod z 2 fázového barvení šedivých vlasů

Přechod z 2 fázového barvení šedivých vlasů

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 3 týdny a 2 dny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4948 Odpovědět
  Daniela
  Host

  Dobrý den,

  již cca 10 let si barvím 2 fázově šedivějící vlasy tmavě hnědou barvou Khadi. Vzhledem k časové náročnosti tohoto barvení bych se ráda dopracovala k barvení jednofázovému. Rozumím tomu, že musím vlasy začít pomalu zesvětlovat, ale právě nevím, jak začít. Zvažuji zlatou hnědou nebo oříškově hnědou Khadi. Ovšem nechci, aby mé vlasy měly příliš červený odstín, protože intenzivní barva do rezava nebo červena mi nesluší a necítím se v ní dobře. Jak to nabarvit, aby i odrosty ze začátku nebyly příliš odlišné od ostatní barvy vlasů?  Mé vlasy jsou jemné, vlnité. Děkuji za radu.

  #4949 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Danielo,

  jakou barvu používáte na předpigmentaci? Jak dlouho necháváte první barvu, a jak dlouho druhou? Barvíte celé vlasy, nebo jen odrost?

  něco vymyslíme 🙂

  Zita

  #4950 Odpovědět
  Daniela
  Host

  Dobrý den,

  předpigmentaci provádím khadi color prep (přímo k tomu určenou). Aplikuji především na odrosty. Nechávám cca 1,5 h. Druhou barvu nechávám 2-3 h. dle časových možností. Tu dávám na celé vlasy.

  Děkuji. D.

  #4951 Odpovědět
  Zita
  Správce

  V tom případě postupujte tak, že začnete ubírat čas. Barvu bych zatím neměnila.

  Předpigmentaci nechte jen cca 45min a druhou barvu max 2 hod. Takto obarvěte dvakrát nebo třikrát, a jak vlasy mezitím trochu povyrostou, uvidíte výsledek. Případně můžete časy ještě zkrátit, pokud by nebyla vidět moc velká změna. Potom byste mohla zkusit barvit bez předpigmentace a nechávat jen druhou barvu cca 2 hod. Tím by se měly vlasy celkem dost prosvětlit, a přitom si zachovat barevný odstín.

  Důležité je ale důsledně dobarvovat JEN odrost, a to platí u obou barev. Do konců nedávejte vůbec nic, ani když trochu barvy zbyde. Jinak se barvy vrství, konce stále tmavnou a zároveň to u hlavy stále vypadá nedobarveně. Teď to sice chvíli bude ještě více zvýrazněné, ale konce postupně trochu vyblednou a ostříhají se a časem se to srovná.

  Uvidíte, jak to bude vypadat tak po půl roce, kdyžtak se pak ozvěte a zhodnotíme to, případně můžeme zkusit jiný odstín, pokud by to bylo potřeba.

  Chce to trpělivost a vydržet ty počáteční fáze změny, zlepší se to. A se světlejším odstínem se Vám uleví i v tom, že nebudete muset dobarvovat tak často, protože odrost nebude tolik vidět🙂.

  hezký evčer,

  Zita

  #4952 Odpovědět
  Daniela
  Host

  Děkuji moc za radu. Určitě se časem ozvu, jak to vypadá.

  #5155 Odpovědět
  Daniela
  Host

  Dobrý den,

  ozývám se po delší době, abych dala vědět, jak to s mým zesvětlováním vypadá. Postupovala jsem podle vašich doporučení. Přikládám foto (s delšími vlasy)z února v době, kdy jsem ještě barvila odrosty dvoufázově. Pak jsem začala barvit pouze tmavě hnědou hennou (nyní je to cca po třetí, viz druhé foto – tři týdny po obarvení). To je vždy zajímavé, protože cca 24  hodin po obarvení je odstín dozelena, takže si na tu dobu neplánuji intenzivní kontakt s lidmi. :-). V dubnu jsem vlasy zkrátila a nejtmavší barva již pomalu mizí a víc se prolíná s odstíny podkladové henny z dvoufázového barvení. Musím říct, že se mi to prolínání barev líbí a po obarvení to vypadá hezky. Předpokládám, že asi budu pokračovat v barvení odrostů tmavě hnědou hennou a čekat až se odstín dočervena eliminuje na minimum. Nebo mi dáte nějaký jiný tip?

  Děkuji. D.

  Únor 2024

  Květen 2024

  #5166 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Danielo,

  děkuji za fotky, vidím že se Vám to hezky zesvětluje 🙂 Teď tedy vymyslet odstín, který Vám bude sedět. Zkuste si říct, jestli by se Vám barva kterou máte teď nahoře v odrostu, tedy jen Tmavě hnědá bez předbarvení, líbila na celých vlasech. V tom případě by neměl být problém jen pokračovat, až to bude všechno stejné. Nebo je možné postupně ještě trošku zesvětlovat, to by šlo přechodem např. na Středně hnědou, která je poměrně neutrální a do červena nejde. Začala byste ji přimíchávat k té tmavé (nejdřív 1/4, pak 1/2, 3/4 a nakonec samotnou Středně hnědou.

  Ale jestli se Vám teď barva nahoře líbí tak pokračujte stejně, a uvidíte zase za pár měsíců. Jinak to zelenání je normální, bez toho šediny ztmavovat přírodně nejdou 🙂

  A jak se ve světlejším odstínu cítíte?

  #5185 Odpovědět
  Daniela
  Host

  Dobrý den,

  přemýšlela jsem  a asi nějakou dobu zůstanu u té tmavě hnědé. Domnívám se, že se to bude víc blížit mé přirozené barvě. Zatím si nedokážu představit, jak moc šediny ovlivní odstín barvy.

  Už teď vnímám zesvětlení jako velkou úlevu, tak snad to bude jen a jen lepší.  Dočasná zelená mi nevadí, je to spíš humorné.

  Moc vám děkuji za rady.

  Daniela

  #5187 Odpovědět
  Zita
  Správce

  rádo se stalo 🙂

  A nezapomeňte dobarvovat JEN odrost, je to důležité. Až se zbavíte těch tmavých konců, tak můžete začít používat bezbarvou Casii na jejich regeneraci. Teď to přes léto zkuste vydržet a nedávat na ně nic, ať se co nejvíc vyšisují.

  Zita

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
Odpověď na: Přechod z 2 fázového barvení šedivých vlasů
Osobní informace: