Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Přechod z chemické na přírodní barvu.

Přechod z chemické na přírodní barvu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4842 Odpovědět
  Evelina
  Host

  Dobrý den, je mi 40 let a již 20 let se pravidelně barvím každý měsíc  barvami koupenými z drogerie. Svoji barvu mám tmavou hnědou  a dost šedin. Řekla bych ( jak se říká ) pepř a sůl. Myslíte si, ze mám šanci přejít na nějakou přírodní barvu, tak abych měla tmave vlasy a  šediny kryté ? Děkuji za odpověď.

  #4843 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Evelíno,

  přírodní barva Vám bohužel nedokáže zaručit stejnoměrnou tmavou barvu na všech vlasech. Šediny sice kryje, ale ty budou vždy o něco světlejší. Ale ona je to nakonec výhoda, protože pak nejsou odrosty tak nápadné.

  Jak moc tmavá barva nakonec bude bych Vám mohla říct, když mi pošlete fotky. Ideálně před barvením, kde je hezky vidět odrost. Vložit je můžete rovnou sem pomocí znaku obrázku úplně vpravo v rámečku, do kterého budete psát. Také mi dejte vědět, jestli chcete teplejší odstín, nebo studenější.

  Pak bych mohla navrhnout barvu a postup barvení. A slíbit, že se stav vlasů zlepší 🙂

  zdravím,
  Zita

  #4847 Odpovědět
  Evelina
  Host

  Moc Vám děkuji a co nejdřív nafotím foto 🙂

  #4848 Odpovědět
  Evelina
  Host

  #4852 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Evelíno,
  nejdříve se omlouvám za pozdější odpověď.  Podle fotek se mi nezdá, že byste šedin měla tolik (dojem že je jich hodně vzniká právě kontrastem s obarvenou částí), takže přechod na přírodní barvu by nemusel udělat tak výrazný přechod. Vaše tmavé vlasy zůstanou stejně tmavé a jen šediny budou o něco světlejší. Celkový dojem by tedy byl stále hodně tmavý, i když ne tolik jako nyní. Vzhledem k odstínu co máte, bych volila studenější tón. Tmavou barvu je ale potřeba dávat jen na odrost, a do délek jen bezbarvou Casii – pro regeneraci. Postupně se tak tmavá barva z délek trochu vymyje a vlasy se více sjednotí.
  Počítejte s tím, že po obarvení bude na šedinách jen šedo-zelený nádech, a až během 2-3 dnů to trochu ztmavne. Pokud by to bylo i po pár dnech příliš světlé, můžete barvení opakovat – ale jen na odrostu.

  Takto bych pokračovala další 2-3 měsíce (barvit každé 3-4 týdny), aby vlasy trochu poporostly. Potom bude více vidět nový odstín a můžeme ho případně začít upravovat – to je běžné, na každých vlasech vyjde trochu jinak. Ale to bych Vás pak poprosila znovu nafotit.

  Barvu bych doporučila tuto:
  na odrost: Tmavě hnědá Khadi + Tmavě hnědá Cosmetikabio v poměru 1:2
  do délek: Cassia (může se k ní přimíchat trochu Tmavě hnědé Khadi, cca 5:1 Cassia:Tm.hnědá – pro sjednocení barevného tónu)

  https://www.haaro-naturo.cz/tmave-hneda/
  https://www.haaro-naturo.cz/tmave-hneda-2/
  https://www.haaro-naturo.cz/cassia-2/

  Přechod z hodně tmavých barev není úplně jednoduchý, a chvíli trvá, než se barva doladí. Také odrost zpočátku působí lehce “nedobarveně”, ale jak se zvětšuje, tak je to paradoxně lepší a lepší.

  Kdybyste se cokoli ještě potřebovala zeptat, pište…

  zdravím,
  Zita

  #4886 Odpovědět
  Evelina
  Host

  Moc Vám děkuji za rady 🙂 Zkusím a dam vědět jak to dopadlo. Ještě Vás poprosím o radu, kolik barvy si objednat? Resp. mám počítat 100 g na jedno barvení? Děkuji za odpověď. Eve

  #4888 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den, na jedno barvení celých vlasů asi 50-70 g, na samotný odrost asi 30-40g…jak se Vám to podaří namíchat. Celých 100g najednou myslím nespotřebujete…

  Zita

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
Odpověď na: Přechod z chemické na přírodní barvu.
Osobní informace: