Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Přechod z chemické na přírodní barvu.

Přechod z chemické na přírodní barvu.

  • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Evelina a poslední změna proběhla před 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4842 Odpovědět
    Evelina
    Host

    Dobrý den, je mi 40 let a již 20 let se pravidelně barvím každý měsíc  barvami koupenými z drogerie. Svoji barvu mám tmavou hnědou  a dost šedin. Řekla bych ( jak se říká ) pepř a sůl. Myslíte si, ze mám šanci přejít na nějakou přírodní barvu, tak abych měla tmave vlasy a  šediny kryté ? Děkuji za odpověď.

    #4843 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Evelíno,

    přírodní barva Vám bohužel nedokáže zaručit stejnoměrnou tmavou barvu na všech vlasech. Šediny sice kryje, ale ty budou vždy o něco světlejší. Ale ona je to nakonec výhoda, protože pak nejsou odrosty tak nápadné.

    Jak moc tmavá barva nakonec bude bych Vám mohla říct, když mi pošlete fotky. Ideálně před barvením, kde je hezky vidět odrost. Vložit je můžete rovnou sem pomocí znaku obrázku úplně vpravo v rámečku, do kterého budete psát. Také mi dejte vědět, jestli chcete teplejší odstín, nebo studenější.

    Pak bych mohla navrhnout barvu a postup barvení. A slíbit, že se stav vlasů zlepší 🙂

    zdravím,
    Zita

    #4847 Odpovědět
    Evelina
    Host

    Moc Vám děkuji a co nejdřív nafotím foto 🙂

    #4848 Odpovědět
    Evelina
    Host

    #4852 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Evelíno,
    nejdříve se omlouvám za pozdější odpověď.  Podle fotek se mi nezdá, že byste šedin měla tolik (dojem že je jich hodně vzniká právě kontrastem s obarvenou částí), takže přechod na přírodní barvu by nemusel udělat tak výrazný přechod. Vaše tmavé vlasy zůstanou stejně tmavé a jen šediny budou o něco světlejší. Celkový dojem by tedy byl stále hodně tmavý, i když ne tolik jako nyní. Vzhledem k odstínu co máte, bych volila studenější tón. Tmavou barvu je ale potřeba dávat jen na odrost, a do délek jen bezbarvou Casii – pro regeneraci. Postupně se tak tmavá barva z délek trochu vymyje a vlasy se více sjednotí.
    Počítejte s tím, že po obarvení bude na šedinách jen šedo-zelený nádech, a až během 2-3 dnů to trochu ztmavne. Pokud by to bylo i po pár dnech příliš světlé, můžete barvení opakovat – ale jen na odrostu.

    Takto bych pokračovala další 2-3 měsíce (barvit každé 3-4 týdny), aby vlasy trochu poporostly. Potom bude více vidět nový odstín a můžeme ho případně začít upravovat – to je běžné, na každých vlasech vyjde trochu jinak. Ale to bych Vás pak poprosila znovu nafotit.

    Barvu bych doporučila tuto:
    na odrost: Tmavě hnědá Khadi + Tmavě hnědá Cosmetikabio v poměru 1:2
    do délek: Cassia (může se k ní přimíchat trochu Tmavě hnědé Khadi, cca 5:1 Cassia:Tm.hnědá – pro sjednocení barevného tónu)

    https://www.haaro-naturo.cz/tmave-hneda/
    https://www.haaro-naturo.cz/tmave-hneda-2/
    https://www.haaro-naturo.cz/cassia-2/

    Přechod z hodně tmavých barev není úplně jednoduchý, a chvíli trvá, než se barva doladí. Také odrost zpočátku působí lehce “nedobarveně”, ale jak se zvětšuje, tak je to paradoxně lepší a lepší.

    Kdybyste se cokoli ještě potřebovala zeptat, pište…

    zdravím,
    Zita

    #4886 Odpovědět
    Evelina
    Host

    Moc Vám děkuji za rady 🙂 Zkusím a dam vědět jak to dopadlo. Ještě Vás poprosím o radu, kolik barvy si objednat? Resp. mám počítat 100 g na jedno barvení? Děkuji za odpověď. Eve

    #4888 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den, na jedno barvení celých vlasů asi 50-70 g, na samotný odrost asi 30-40g…jak se Vám to podaří namíchat. Celých 100g najednou myslím nespotřebujete…

    Zita

    #4889 Odpovědět
    Evelina
    Host

    Moc děkuji, barva došla, dnes jsem naaplikovala- musím rict, ze mi to dalo zabrat, ale věřím, ze je to o cviku 😉 Líbí se mi Váš napad, mírného zesvetleni a s občasným leskem šedinek. Cítím se v tom přirozenější☺️  Ještě malý dotaz. Koupila jsem i sampon před barvením ( je skvely )  ale zapomněla jsem na fixační kondicioner po barvení. Který byste mi prosím doporučila ? Dekuji a jak budu mit nejake výsledky, pošlu foto.

    #4890 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Podle fotek Vám bude stačit ten Lehký, ať vlasy příliš nětěžknou. Po obarvení ho dávejte i na odrosty (i když se pak vlasy budou trochu rychleji mastit, ale zafixovat je potřeba hlavně odrost), nebo ho můžete použít už při vymývání barvy, půjde to lépe,  a pak ho tam ještě chvilku nechat. U běžného mytí už jen do délek…

    https://www.haaro-naturo.cz/lehky-kondicioner/

     

    tak se těším na fotky a jsem ráda, že změna je zatím pozitivní 🙂

    Zita

    #4956 Odpovědět
    Evelina
    Host

    Krásný den přeji, už od září si barvím vlasy Vámi doporučenou barvou a jsem moc spokojena. Ještě jednou děkuji ☺️ Jen dělám asi špatne fixaci, protože se musím barvit každé dva týdny. Už po týdnu je to vidět na odrostlých šedinách. Foto dodám. Před barvením mám vase mýdlo “pred barvením “ a po obarveni dávám lehký kondicioner i na odrosty a pak smyju. Mohla byste mi poradit prosím? Děkuji E.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
Odpověď na: Přechod z chemické na přírodní barvu.
Osobní informace: