Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » přechod ze světlé chemické barvy

přechod ze světlé chemické barvy

  • Toto téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Věrka a poslední změna proběhla před 2 měsíci a 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 18 příspěvků - 1. až 18. (celkem z 18)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5000 Odpovědět
    Věrka
    Host

    Dobrý den.
    Mohla byste mi prosím poradit, jak na odrost se šedinami? Celý život se barvím chemickými barvami. Zhruba před třemi týdny jsem se rozhodla s chemií skoncovat a pořídila si svou první barvu Khadi. Na vlasy jsem si nejdříve nanesla čistící masku Khadi a po té jsem nanesla na celou hlavu včetně odrostů barvu sřední blond Khadi. Chemická barva chytla odstín světlounce zlatavě hnědé, barva Khadi mi ji moc nezměnila, spíše dodala zlatavější nádech, což je docela hezké, ale nevyřešilo to můj problém s odrosty, protože ty neobarvila. Chytly takový až lehce nazelenalý nádech, ale oproti zbytku vlasů jsou stále dost nápadné.
    Poradila byste mi, jakou barvu mám použít? Barva vlasů, kterou mám teď se mi docela líbí. Do budoucna nemám problém pomalu přecházet na blond. Co bych ale nechtěla je být žlutá, zlatá nebo zrzavá. Ráda bych byla světlounce hnědá, až plavá a pozdeji případně světlá blond. Vlasy mám dost suché, jemné se sklonem ke krepatění. Po každém umytí je vyhlazuji fénem přes kartáč, proto se na fotce mohou zdát zdravé, ale nejsou. Dost mi v poslední době padaly a prořídly. Jakmile zaprší, nebo je vlhko, mám na hlavě okamžitě krep.
    Předem děkuji a moc se těším na Vaše rady.

    Věrka

    #5001 Odpovědět
    Věrka
    Host

    #5002 Odpovědět
    Věrka
    Host

    #5003 Odpovědět
    Věrka
    Host

    #5004 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Věrko,

    ve Vašem případě bude potřeba použít jinou barvu na odrost a jinou do délek, protože na těchto částech je rozdílný podklad.

    Nejdřív ale musím upozornit, že s přírodními barvami nejde zesvětlovat, takže pokud se pro ně definitivně rozhodnete, vlasy postupně odrostou do Vašeho přirozeného, tmavšího odstínu – jako máte teď v odrostu. Prosvětlení zajistí jen šediny, které budou tvořit jemný “melír”. Dobrá zpráva je, že jak budou přibývat, bude barva čím dál světlejší 🙂

    Teď máte v zásadě dvě možnosti.
    Buď najdeme barvu, která udělá nahoře na šedinách stejný odstín jako máte v zesvětlované části, tedy zlatavě blond – co nejpodobnější.  Chvíli bude odrost působit trochu výrazněji, ale jak poporoste o 3-4 cm tak už to bude vypadat hezky, jako kdybyste to měla schávně u hlavy tmavší.  Tak to budete mít v koncích celkem dost světlé ještě další asi dva roky.
    Nebo se může zesvětlovaná část začít postupně ztmavovat tak, aby byl rozdíl co nejméně patrný. Bude sice stále vidět, že jsou vlasy světlejší, ale rozdíl nebude tak výrazný.  Potom by to během pár měsíců výrazněji celé ztmavlo.

    V obou případech se celé vlasy  sjednotí v tónu (i když tmavší a světlejší část zůstane) a šediny nahoře budou mít stejnou barvu jako celá světlejší část dole – tím dojde k optickému propojení.

    Tak mi dejte vědět, jek jste se rozhodla a podle toho vymyslím barvu.

    Ještě k tomu, že barva na odrostu “nechytla”. Je to pouze optický klam, kdy na světlém podkladu v délkách vypadá barva celkem výrazně, ale na tmavším podkladu není téměř vidět + na šediných je také málo patrná. Proto je v těchto případech potřeba dávat dvě rozdílné intenzity barev, aby to bylo vidět na obou částech.

    zdravím,
    Zita

    #5005 Odpovědět
    Věrka
    Host

    Dobrý den, paní Zito.

    To je neuvěřitelně rychlá reakce, jste skvělá, moc Vám děkuji.

    No, popravdě teď ani nevím, co vlastně chci:) U té první varianty mám strach, abych nebyla hodně do žluta, už teď jsem dost. Ale vzhledem k přibývajícím šedinám jsem si myslela, že by bylo lepší zůstat u světlejší barvy. V té druhé variantě mě moc neláká to ztmavení, ale zase je fakt, že by se barva více sjednotila s mou původní barvou a byla bych tak více přirozená a to mě láká. Mohla byste mi prosím napsat, jaké barvy byste mi doporučila pro obě varianty, abych si o tom mohla udělat lepší obrázek? Zatím mě spíše asi láká to ztmavení k mé barvě, ale mám strach, abych nebyla moc tmavá, v té jsem se nikdy necítila moc dobře. Ale pokud by to byla nějaká teplejší hnědá, tak si to asi představit umím. V oku to máte ale vy, takže barvy nechám na Vás. Jakou variantu byste zvolila vy?:)

    Předem moc děkuji.

    #5006 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Lehkého zatmavení bych se nebála, protože to stejně půjde postupně po vrstvách, takže to neztmavne hned, ale až po několika barveních. Takže si kdykoli během té doby můžete říct, že to stačí. A i po ztmavení ta odbarvená část stejně zůstane světlejší…

    Podle mě by bylo nejhezčí snažit se co nejvíc (v rámci možností) utlumit přechod. Prakticky by to znamenalo vybrat jednu základní barvu, kterou byste si nabarvila odrost. Ta stejná barvy by se pak smíchala s nějakou tmavší, a směsí byste si nabarvila délky.

    Buď můžu vymyslet hotové barvy, které byste si sama míchala a použila, nebo bych Vám namíchala barvu na míru – vlastně dvě, na odrost a na zbytek. Teda objednala byste si jen jednu a já bych to rozdělila, nemusíte objednávat 2x :)Když budu míchat tak dokážu více utlumit žluté nebo měděné tóny, i když teplejší to určitě zůstane, protože už teď máte dost teplý (zlato-měděný) podklad.

     

    #5007 Odpovědět
    Věrka
    Host

    Dobře, to by bylo fajn. O jaké barvy se bude jednat? Moc ráda si je nechám namíchat od Vás. Jen doma mám koupenou světle hnědou od Khadi, kterou jsem měla strach se obarvit, nevyužila bych ji?

    Mohla byste mi ještě doporučit, kterými dalšími přípravky od Khadi mám pečovat o mé suché a krepaté vlasy?

    Moc Vám dekuji

    #5008 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Pokud máte doma Světle hnědou Khadi, tak byste ji mohla smíchat se Středně blond Khadi v poměru 1:2 a použít na odrosty. Do délek byste použila Středně blond Khadi, smíchanou s Tmavě hnědou Cosmetikabio v poměru 6:1 – tedy tmavě hnědé jen trošku na utlumení žluté a lehké ztmavení. Postupně při dalších barveních byste Tmavě hnědé dávala vždy o špetku více. Tak můžete využít barvy, co máte, ale výsledek bude spíše teplejší.

    Nebo Vám barvy namíchám, to by bylo o něco studenější, postupně do neutrální světle hnědé.

    Co se týká péče, tak už samotné barvení dělá vlasům dobře. Vrstvička barvy vlas vyhladí, ale zůstane objemný.

    Výborné jsou taky bylinné kůry Khadi, – Směs bylin nebo Shikakai. Na objem při fénování, a zároveň na péči o pokožku na hlavě je lehce tužící Tonikum.

    Na hydrataci do konců a proti poletování je Antistatický sprej, který u těch hodně jemných vlasů klidně nahradí kondicionér. Vlasy se líp češou, ale neplihnou. Tak si to projděte a uvidíte, co Vás zaujme:)

    https://www.haaro-naturo.cz/barva-na-miru/

    https://www.haaro-naturo.cz/tmave-hneda-2/

    https://www.haaro-naturo.cz/smes-bylin/

    https://www.haaro-naturo.cz/shikakai/

    https://www.haaro-naturo.cz/vlasove-tonikum-stylingovy-sprej/

    https://www.haaro-naturo.cz/antistatic-sprej/

    hezký večer,
    Zita

     

    #5009 Odpovědět
    Věrka
    Host

    Jejda:) Ne, že bych si nevěřila, ale jelikož nemám zatím s barvením přírodními barvami tolik zkušeností, nechám raději čarovat Vás:D Budu moc ráda, když mi barvy namícháte, moje světle hnědá barva půjde zatím do skříňky a třeba na ni někdy také dojde:)

    Oslovily mě všechny vámi doporučované přípravky, určitě je postupně ráda vyzkouším. Nyní bych si k těm namíchaným barvám objednala antistatický sprej. Mám tedy udělat objednávku?

    Děkuji

    #5010 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Ano, dejte si do košíku 1x barvu na míru a případně ten Antistatický sprej.

    Barva bude rozdělená na 2 části – jedna na odrost a druhá do délek. Nejdřív si nabarvíte odrost a až pak délky, není to nic složitého a když někde trochu přetáhnete nic se nestane. Pak to celé dohromady zabalíte, necháte zhruba hodinu a bude to 🙂

    Návod Vám ještě dorazí s barvou.

    Do e-shopu si udělejte registraci, jednak potom snadno dohledám co jsem Vám míchala, a taky se tím automaticky dostanete do věrnostního systému.

    Zita

    https://www.haaro-naturo.cz/barva-na-miru/

    https://www.haaro-naturo.cz/antistatic-sprej/

    https://www.haaro-naturo.cz/vernostni-program/

    #5011 Odpovědět
    Věrka
    Host

    Právě jsem odeslala a zaplatila objednávku. Nakonec jsem objednala věcí více, než jsem plánovala, ale vím, že nebudu litovat:) Též jsem se zaregistrovala, tak snad poznáte, že patří ke mně:) Už se moooc těším.

    Ještě jednou Vám moc děkuji:)

    #5012 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Rádo se stalo 🙂

     

    #5021 Odpovědět
    Věrka
    Host

    Dobrý den.Posílám foto po obarvení Vašimi barvami. Je to focené dva dny po barvení. Barva se mi docela líbí, odrosty již nejsou tak nápadné. Na tmavší barvu si zvykám, jsem zvědavá, jak rychle se bude vymývat. Za mě zatím spokojenost, co vy na to? 🙂
    Věrka

    #5022 Odpovědět
    Věrka
    Host

    #5023 Odpovědět
    Věrka
    Host

    #5024 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý večer,

    myslím že se to povedlo 🙂

    Z délek se to vymývat bude, zpočátku více ale později už tolik ne. Odrost je téměř neznatelný, barva se mi zdá přirozená a studenější.

    Na odstín si snad zvyknete, když se Vám bude víc líbit ten vymytý, tak si u dalšího barvení obarvěte jen odrost, a délky zase ob jedno. Jak se bude odrostlá část zvětšovat, tak to pak bude  působit trošku jinak, a případně pak můžeme odstín trošku upravit.

    Tak pak dejte vědět, ale teď mi to přijde ok:)

    zdravím, Zita

     

    #5025 Odpovědět
    Věrka
    Host

    Děkuji:) Po dalším barvení se určite ozvu na namíchání další barvičky:)

    Ještě jednou Vám moc děkuji za ochotu a vstřícnost. Škoda, že jste tak zdaleka, zašla bych k Vám do salonu:)

    Ať se Vám daří:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 18 příspěvků - 1. až 18. (celkem z 18)
Odpověď na: přechod ze světlé chemické barvy
Osobní informace: