Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » prosba o radu odstínu

prosba o radu odstínu

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 týdnem a 2 dny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5071 Odpovědět
  Lenka Mottlová
  Host

  Dobrý den,

  kamarádka bych chtěla přejít z chemického barvení na přírodní. Já mám s barvou Khadi ty nejlepší zkušenosti, ale v případě její barvy, si nejsem jista odstínem. Je přírodní bruneta a barví se na zrz, viz přiložené foto. Je teď nedávno nabarvená, tak odrosty vidět nejsou. Šedivé ještě moc nemá. Můžete mi prosím poradit, zda odstín měděný, henna či nějakou kombinaci. Nebo vůbec nemá možnost pomocí přírodních barev dosáhnout podobného odstínu? Předem moc děkuji za radu a přeji hezký den Lenka M. 

  #5077 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Lenko,

  pokud je kamarádka bruneta (střední až tmavší hnědá) tak se stejného odstínu přírodně nedosáhne, protože tento je poměrně světlý. A zesvětlovat rostlinnými barvami nejde. Ale někdy je vnímání vlastní barvy zkreslené a člověk má pocit, že je tmavší. Jednak je tam kontrast s tou zesvětlenou částí, a u hlavy taky vlasy ještě nejsou vyšisované. V délkách by pak byly světlejší.

  Takže rezavý odstín ano, ten by šel, ale jak moc by byl rozdílný (tmavší) oproti stávajícímu v tuto chvíli  nedokážu říct.
  Také by nebyl problém ty zesvětlené vlasy poměrně dost ztmavit, stále v rezavém tónu, aby nevzniknul výrazný přechod. I když světlejší zůstanou, dokud neodrostou.

  Asi by teď bylo nejlepší tak měsíc až 6 týdnů počkat, a znovu kamarádku vyfotit až bude odrost zase vidět. Pak bych Vám mohla říct více, případně rovnou doporučit konkrétní odstín. Určitě by se musel dávat jiný na odrost a jiný do délek.

  zdravím,
  Zita

   

  #5092 Odpovědět
  Lenka Mottlová
  Host

  Dobrý den,

  moc děkuji za odpověď. Pošlu znovu foto, až bude viditelný i odrost. Přeji hezký den Lenka M.

  #5117 Odpovědět
  Lenka Mottlová
  Host

  Dobrý den Zito, posílám slíbenou fotku s odrosty, snad to bude dobře rozeznatelné.

  Předem děkuji za radu odstínu/odstínů. Lenka M.

  #5118 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Lenko,

  tady by vlasy odrůstaly do tmavšího odstínu. Nejsem si jistá, jestli tam jsou šediny, nebo je to jen lesk. Každopádně šediny by to hezky prosvětlovaly, ale i tak by to celé bylo postupně o dost tmavší ( a světlejší až s přibývajícími šedinami). Asi bych pro začátek zkusila míchat čistou Hennu s Měděnou 1:1, a dávat jen na odrost. Asi po dvou třech barveních už bude lépe vidět výsledná barva. V tu chvíli by se kamarádka rozhodla, jestli pokračovat nebo ne. Když by se chtěla vrátit k té světlé barvě co má teď, tak to nebude problém, půjde to zase zesvětlit.

  Když by chtěla pokračovat přírodně tak bychom pak vymyslely lehké ztmavení délek, aby nebyl tak výrazný přechod a celé se to více sjednotilo. To ale až by byla napevno rozhodnutá, protože jak se začne přírodně ztmavovat, tak pak je problém s opětovným chemickým zesvětlováním.

  https://www.haaro-naturo.cz/medena/

  https://www.haaro-naturo.cz/henna/

  Kdyžtak se klidně ještě ptejte 🙂

  zdravím, Zita

  #5121 Odpovědět
  Lenka Mottlová
  Host

  Dobrý den Zito,

  moc děkuji za zprávu, je mi zatím vše jasné. Kamarádce to přednesu a uvidím, jak se rozhodne. Já si myslím, že za zkoušku nic nedá, když by to případně pak šlo zase vrátit na chemickou. Šediny už lehce má, takže si také myslím, že by to mohlo hezky fungovat. Pokud se tedy rozhodne pro přírodní barvení a vytrvá v něm, ozvala bych se pak pro případnou barvu do délek. Zatím bych začala jen těmi odrosty.

  Mějte se moc fajn

  Lenka M.

  #5122 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Přesně tak. A budu ráda když dáte vědět jak to dopadne, ať už se rozhodne tak nebo tak 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
Odpověď na: prosba o radu odstínu
Osobní informace: