Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Prosba o radu odstínu

Prosba o radu odstínu

  • Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Eva a poslední změna proběhla před 4 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4855 Odpovědět
    Eva Pejchalová
    Host


    Dobrý den,
    na základě telefonické domluvy,zasílám pár fotek-vlasy mám barevné cca před 3týdny-vždy se mi vymyje hnědá namíchaná barva do červeno-oranžova, nechci měnit vůbec svůj odstín-roky jsem si vlasy nechávala zasvětit-ale již 3roky se snažím vrátit ke své původní, ale bohužel stále mám po každé návštěvě kadeřnice po4umytí tento odstín. Nechala bych vše odrůst,ale bohužel mám šediny spánková místa a temeno.
    Moje přání je kult přirozenou hnědou barvu -v létě mi konečky samy světlaji,vlasy mám přirozeně vlnité, suché (jsem spíše světlejší typ,zelenomodréoči)
    Posílám foto -na slunci je barva opravdu ještě bohužel zářivější než doma-opravdu odpovídá skutečnosti 🙈
    Děkuji Vám za pomoc.Nechci už chemii a chtěla bych se zbavit zrzavých a červených odstínů.

    posílala jsem i e-mail, ale nevím,zda můžete stahovat foto přes mail drop a zda Vám fotky došly-zde mi jde zas vložit jen jedna

    #4861 Odpovědět
    Zita
    Správce

    #4862 Odpovědět
    Zita
    Správce

    #4863 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Evo,

    Přidala jsem fotky z e-mailu, aby byl vidět i odrost.
    Jsem ráda, že jste se rozhodla pro přírodní barvu protože si myslím, že s tímto problémem dokáže pomoct. A jako bonus budete mít vlasy v mnohem lepším stavu 🙂
    Pokud totiž barvíte chemicky, tak po vymytí hnědého pigmentu zůstane vždy jen peroxidově zesvětlený vlas, ať je použitá barva jakákoli. Naproti tomu přírodní barvy zůstávají na povrchu a přirozenou pigmentaci nijak nenarušují, takže tohoto efektu se nemusíte bát.
    Pokud si přejete zachovat přirozenou barvu co máte + vyřešit počínající šediny, tak na to jsou ideální blond odstíny. Zachovají odstín, co máte, a šediny jen lehce natónují do blond, takže ty pak působí jako velmi jemný melír. Zatím jich ale moc nemáte, tak to nebude tolik patrné, ale jak budou přibývat, tak se bude „melír“ zvýrazňovat 🙂
    Na délky bude potřeba dávat jinou barvu – ty se musí ztmavovat a zároveň na nich utlumovat teplé měděné tóny. K tomu dojde postupně, ale stejně zůstanou o něco světlejší, až dokud neodrostou. Postupně to ale bude čím dál více sjednocené a přechod mezi odrostem a zesvětlovanou částí čím dále méně patrný.
    Na začátku bych doporučila obarvit 2x za sebou v rozmezí pár dní (2-5), aby se tmavá barva trochu navrstvila. Z délek se ale bude dost vymývat, s tím je potřeba počítat. Po nabarvení to ztmavne, pak to postupně bude světlat, po dalším nabarvení ztmavne o trochu víc, zase se to o něco vymyje atd.
    Barvy Vám můžu buď namíchat na míru (jednu na odrost a druhou do délek), nebo použijte tyto kombinace:

    Odrost: Středně blond Khadi + Světle hnědá Khadi  7:1

    Délky: Zlatá hnědá Khadi + Tmavě hnědá Cosmetikabio  5:1 (jak budou délky tmavnout, tak se může přidávat více tmavě hnědé)

    Po prvním barvení nebude odstín v délkách nic moc, ale během dvou tří dnů se to zlepší a po druhé vrstvě po pár dnech už to bude dobré. Odrost bude ok hned – světlé barvy už se v čase téměř nemění, tmavé musí zoxidovat. Tak s tím počítejte a rozhodně nebarvěte těsně před nějakou důležitou událostí 😀

    Postup barvení by byl takovýto: nejdříve nabarvěte odrost, pak hned naneste druhou směs do délek, vše zabalte a nechte 1-2 hod působit. Po pár dnech v délkách zopakujte, odrost už znovu barvit nemusíte. Jedině pokud by šediny byly málo výrazné. Na obě směsi použijte vodu o teplotě +- 50 stC, ne  horkou.

    Nebude to jednoduché, změna chvíli potrvá – ale myslím, že to stojí za to:)

    https://www.haaro-naturo.cz/barva-na-miru/      2x

    https://www.haaro-naturo.cz/stredne-blond/

    https://www.haaro-naturo.cz/svetle-hneda/

    https://www.haaro-naturo.cz/zlata-hneda/

    https://www.haaro-naturo.cz/tmave-hneda-2/

    Kdyby Vám cokoli nebylo jasné, ozvěte se  – ráda vysvětlím

    zdravím, Zita

     

    #4868 Odpovědět
    Eva
    Host

    dobrý den,

    velmi mě potěšila rychlá reakce-ještě pro upřesnění-já nemám zesvětlené vlasy již 3.rokem a jsou pravidelně stříhané-je potřeba  i přesto použít barvu na blond?jsem spíše plavá bruneta!!!jak nejsem si jistá,kterou barvu tedy koupit na odrost-pokud bych rada nechala namíchat-mám nějak dát do poznámky ?

     

    #4869 Odpovědět
    Zita
    Správce

    To zesvětlení ale nakonec udělá každá chemická barva, i když je původně tmavá, snad kromě úplně černé. I v těch nejtmavších je peroxid, který odstraní většinu přirozeného pigmentu z vlasu a zesvětlí ho, i když to třeba není hned vidět. Ale jak se umělý pigment začne vymývat, zesvětlení se objeví. je to hezky vidět i u Vás v odrostu, který je tmavší než odrostlá barvená (světlejší) část.

    A k tomu blond odstínu – u přírodních barev je to jinak, tam naopak ani ten nejsvětlejší odstín NEZESVĚTLÍ. Blond barvy právě nejlépe zachovají přirozený odstín, a jen natónují šediny. Použít by samozřejmě šla i nějaká hnědá barva, ale ta už zároveň změní (ztmaví) Vaši původní barvu.

    Toto mi přijde pro začátek nejlepší – soustředit se na opravu barvy v délkách, a až budete spokojená a vlasy nahoře více odrostou, třeba vymyslet něco celkově výraznějšího. Ale s tím bych opravdu pár měsíců počkala.

    Pokud budete chtít připravit barvy na míru, tak mi do poznámky stačí napsat, že je to podle poradny, a já už si vše dohledám. Zároveň by bylo lepší se v e-shopu zeregistrovat, potom u objednávek hned vidím, jaká barva se kdy míchala.

    Vím, že to na první pohled vypadá složitě, ale nebojte se, není. Chce to začít a vyzkoušet si, jak fungují a jaké mají možnosti.

    Také bych byla moc ráda, kdybyste sem pak dala výsledek 🙂

    #4876 Odpovědět
    Eva
    Host

    Dobrý den,

    balícěk s barvami a se skvěle vysvětleným postupem barvení přišel v podstatě obratem. Zasílám fotky po 1. barvení a s odstupem 3dní 2. barvení. Výsledek je za mě skvělý! Velmi mě překvapilo, že se opravdu objevily i šediny. A vlasy po barvení jsou na omak úplně jiné než klasickým barvením-nechápou jak to, ale krásně mi drží tvar vln. Velmi Vám děkuji za pomoc a milé jednání, jsem nadšená!

    Eva

    #4879 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Evo,

    děkuji za fotky po barvení – jen (po ověření v e-mailu) doplňuji pro ostatní, že šediny se neobjevily, ale OBARVILY:)

    Jsem moc ráda, že Vám barva tak hezky vyšla. V délkách se sice asi bude více vymývat, ale postupným vrstvením se to vyřeší.

    Omak se po přírodním barvení opravdu vylepší, protože se vlas barvou lehce “potáhne”, uhladí se chlupatost a nepatrně se zpevní. S každým barvením to bude lepší a lepší.

    mějte se krásně,
    Zita

    #4976 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den,
    ráda bych na e-shopu doplnila zásoby barev. Ale obracím se ještě na Vás s prosbou o radu, který odstín, nebo poměr stejné kombinace? Barva mi jde po xy umytí do červena, někde do měděná. ráda bych opravdu hnědší.
    Mám od Vás:
    Odrost-Stř.blond khadi 7: 1sv. hnědá khadi (35:5g)
    Délka- zlatá hnědá khadi 5:1 tm.hnědá cosmetikabio (25:5g)

    Jinak naprostá spokojenost!
    děkuji Vám zabpomoc
    Eva Pejchalová

    #4977 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Evo,

    Do měděné nebo červené to jde jen v délkách nebo i na odrostu? Musíme řešit každou část zvlášť, protože tam je jiný podklad. Je normální, že se barva musí postupem času upravovat, jak to odrůstá a vrství se tak se to mění…

    Zita

    #4978 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Attachments:
    #4980 Odpovědět
    Zita
    Správce

    #4981 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Evo, vložila jsem fotky z e-mailu…

    myslím, že nahoře v odrostu je barva hezky přirozená, tam už se teď budou případně ladit jen občasné šediny.  Šedin máte málo tak to fotky dobře nezachytí, ale pokud se Vám zdají hodně do měděna tak uberste ze směsi Světle hnědou, možná by stačila i samotná blond. Pokud se Vám naopak zdají obarvené málo, špetku hnědé přidejte. Pokud jste s jejich obarvením spokojená, tak bych barvu nechala.

    V délkách bych ale změnila poměr barev – můžete začít dávat více Tmavě hnědé. Klidně půl na půl, nebo možná i samotnou Tmavě hnědou. Ale je potřeba ji dát jen na tu světlejší část vlasů, aby se neztmavovala odrůstající část. Tím se to zase více sjednotí.

    zdravím, Zita

    #4992 Odpovědět
    Eva
    Host

    Děkuji Vám!Eva

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
Odpověď na: Prosba o radu odstínu
Osobní informace: