Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Rada – jemné vlasy

Rada – jemné vlasy

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 rokem a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Autor
    Příspěvky
  • #790 Odpovědět
    Jitka Vénosová
    Host

    Krásný dobrý den,
    chtěla bych Vás touto cestou moc poprosit o radu ohledně mých velmi jemných vlasů. Už 10 let používám hennu Khadi odstín Dark Brown, po ní mám vlasy krásné a pevné. Bohužel jsem ještě nenašla vhodný šampon na mé jemné vlasy. Prosím, poradily byste mi, jakou péči bych měla používat? Vlasy jsou bez objemu, rychle se mastící
    se sklonem k padání a mám velmi citlivou pokožku. Zkoušela jsem i různé objemové spreje, pěny, mořské vody, ale objem se stejně nekonal a většinou mě pak svědila i pokožka hlavy. Poradily byste mi, prosím, jak bych měla pečovat o takové vlasy i co se týče foukání a výběru vhodného kartáče? Mnohokrát děkuji za Váš čas a Vaši ochotu, moc Vám fandím a přeji mnoho spokojených klientek! S přátelským pozdravem, Jitka Vénosová

    #794 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Jitko,
    obávám se, že takto na dálku nedokážu cíleně poradit, když vlasy nevidím a nemůžu si je osahat. Napíšu tedy alespoň obecně.
    Pro dosažení objemu na jemných vlasech je lepší, když se tužidel používá co nejmenší množství. Tedy použít, ale opravdu jen velice málo. A vždy jen s fénováním vlasů, nikdy netužit při volném schnutí. Nebo používat některý z přírodních laků, ty se nadávají přímo na pokožku hlavy, ale až na suché vlasy, takže by neměly na pokožce vyvolat reakci. Na suchých vlasech vytvoří “zdrsnění”, takže pak jde objem udělat jen pomocí prstů.
    Ale záleží hodně na délce vlasů – pokud jsou dlouhé, tak objem stejně vytvořit moc nejde. Od určité délky jsou už prostě příliš těžké, a to i ty jemné. Takže buď objem, nebo délka, proto je lepší u hodně jemných vlasů udržovat kratší, maximálně středné délku, tak na ramena.
    U fénování nepoužívat příliš teplý vzduch, a spíš jen dosušovat již proschlé vlasy. Kartáč poradit nedokážu, záleží právě na délce a na střihu, vlasy bych musela vidět. Ale jde spíš o to, aby se Vám pohodlně používal, než že by sám objem nějak ovlivňoval. Použít se dá jakýkoli, který vlasy dokáže nadzdvihnout u kořínků, a Vy je tam můžete takto nadzvednuté prosušit.
    Ohledně šamponu: z našich bych doporučila Konopný, je velice jemný, pro citlivou pokožku, a typově spíš objemový. Přímo šampon Na objem funguje lépe, ale už je v něm více bylin a éterických olejů, na které může pokožka reagovat.
    Také velice dobře funguje ayurvédská Směs bylin od Khadi, která se používá buď přímo na mytí, nebo jednou za čas jako maska. Vytvoří krásný objem a zároveň pomůže s maštěním.

    https://www.haaro-naturo.cz/tuhe-sampony/konopny-sampon/
    https://www.haaro-naturo.cz/sampony/smes-bylin/
    https://www.haaro-naturo.cz/tuzidla-laky/lak-na-vlasy-2/

    snad Vám to pomohlo alespoň takto,
    zdravím,
    Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: Rada – jemné vlasy
Osobní informace: