Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Regenerace vlasů po dětech a změna barvení

Regenerace vlasů po dětech a změna barvení

  • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 2 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5184 Odpovědět
    Veronika
    Host

    Milé Haaro,

    jsem moc ráda, že jsem na Vás dostala doporučení, přesně něco takového hledám 🙂 Bohužel jsem z daleka, tak jsem moc ráda za Vaši online poradnu.

    Posledních šest let jsem byla buď těhotná nebo kojila a vlasy podle toho vypadají. Vždy po porodu mi hodně vypadaly a trvalo dlouho, než se daly jakž takž do pořádku. Teď jsem ve “vypelichané” fázi. Nové vlasy rostou, ale je to pomalý proces. Rostou mi obecně pomalu. Mám jemné vlasy, které si ještě odbarvuji. Někdy hodně vlnité, jindy skoro rovné. Podle vlhkosti vzduchu a asi i podle hormonů 🙂

    Dívala jsem se na vaše produkty – líbil se mi šampon pro objem a možná by byl fajn i nějaký kondicionér…? Teď jsem nepoužívala, měla jsem “olejový šampon”. Jak nejlépe přistoupit k regeneraci vlasů? Občas jsem dělala zábal z arganoveho oleje nebo octový oplach s macerovanou kopřivou.

    A k tomu barvení. Ráda bych přešla na přírodní způsob, ale bojím se, že vlasy budou moc tmavé. Několikrát jsem se zkusila vrátit ke své přirozené barvě (neurčitá hnědá), ale necítím se v tom dobře. Do odbarvovače přidávám navíc peroxid. Asi se teď všichni chytí za hlavu, ale zatím to tak je 🙂

    Vlasy v den umytí

    Odrosty teď nemám. Toto je moje přirozená barva.

    Vlasy cca 5 dní po umytí. Myju si je za 5-7 dní. Ke konci je už nosím ve skřipci.

    Občas samovolně vznikají prstýnky. Na odbarvenych vlasech méně často.

    Ráda bych je pořádně vyživila a přestala vysušovat a oslabovat odbarvením.

    Předem díky za rady 🍀

    #5188 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Veroniko,

    nejdříve tedy k šamponu a obecně regeneraci. Šampon Na objem by Vám mohl vyhovovat, ale asi jen v kombinaci s kondicionérem. Po samotném šamponu by se Vám špatně rozčesávaly vlasy, což je dané jeho objemovou složkou, má za úkol vlasy lehce “zdrsnit”, což jim pak právě dodává objem. Kondicionér by na Vaše vlasy stačil ten Lehký, po kterém se Vám budou dobře česat, ale neztratí objem. Arganový olej i octové oplachy s bylinkami jsou fajn, udělá to dobře vlasům i vlasové pokožce.  Občas můžete na prostřídání udělat masku z Ayurvédských bylin, na pokožku jsou výborné, a působení na kůži je nejdůležitější.
    https://www.haaro-naturo.cz/smes-bylin/
    https://www.haaro-naturo.cz/lehky-kondicioner/

    S tou odbarvenou částí to bude horší, tam už můžete jedině dělat to, že se vlasy budou dobře česat, a tedy nebudou mechanicky namáhané (nebudou se trhat), na to stačí kondicionér. Pro silnější působení ho můžete dávat před mytím a nechávat působit déle. A pak to nejdůležitější, a to je pravidelné zastřihování. Jedině tak si konce udržíte v dobrém stavu. To vlnění se někdy zesvětlováním ztrácí, protože jsou vlasy hodně vysušené. Zlepšilo by se to, až by chemická barva odrostla.

    Ohledně barvení: přejít k tmavším vlasům je vždy těžké, známe to z kadeřnictví:) Chce to tedy dobře se rozmyslet, protože po přírodních barvách může být složité vrátit se k zesvětlování. Co si ale myslím, že by mohla být cesta, je dát na vlasy nějaký teplejší odstín, lehce do měděna. Podle fotek mi přijde, že je v teplém tónu máte, vzadu zlato hnědé, nahoře dokonce do žluta. A světlé měděné tóny dokážou i tmavší vlasy “prozářit”, a ty pak působí světlejším dojmem. Ale byste se v tom tmavším odstínu cítila, poznáte až po několika měsících, až to bude u hlavy více odrostlé. Navíc při přechodu na přírodní barvu nejde zesvětlovanou číst příliš zatmavit, a tak to u dlouhých vlasů zůstavá prosvětlené ještě klidně několik let.

    Pokud byste se pro to rozhodla, bavu bych Vám podle domluvy namíchala. Tak je to na Vás 🙂

    https://www.haaro-naturo.cz/barva-na-miru/

    zdravím,
    Zita

    #5189 Odpovědět
    Veronika
    Host

    Dobrý den,

    děkuji moc za odpověď. Regenerace vlasů je jasná, už se těším až začnu 🙂

    A to barvení…. takto hnědé vlasy tedy nejde “zesvětlit”? Měděné odlesky by mohly být hezké, ale pořád by ta základová barva byla moc tmavá.

    Proč je po přírodním barvení těžké přejít zpět, kdybych se v tom necítila dobře? A na ty chemický odbarvené části přírodní barva nechytne?

    Děkuji 🍀

    #5191 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Zesvětlit opravdu bohužel nejde…. Přírodní barvy jsou jen mleté rostliny, a žádná z nich zesvětlit nedokáže.

    Přejít zpět k chemické barvě může být problematické proto, že přírodní barva bude odstín i po následném  zesvětlení ovlivňovat. V lepším případě do zlata nebo do měděna, pokud by se ale použila tmavší barva s indigem, tak to může jít až do zelena.

    Na chemicky odbarvené vlasy barva chytne dobře, ale stejně zůstávají světlejší. To proto, že přírodní barva je “průhledná” a podklad proto hodně ovlivňuje výsledek. Je to podobné, jako kdyby se přes vlasy dal průhledný závoj. Kde jsou tmavé bude výsledek tmavý, kde světlé tak světlý. Proto je zesvětlení vidět až dokud neodroste.

    zdravím,
    Zita

    #5194 Odpovědět
    Veronika
    Host

    Dobrý den,

    moc dekuji za odpověď.  Stále se nemohu rozhodnout, jestli zvolit tmavší barvu a zdravější vlasy, nebo světlejší, ve které se cítím lépe a méně zdravé vlasy.

    Když bych vlasy regenerovala způsobem, který jste mi doporučila i to co jsem dělala dřív (arganovy zábal, šampon na objem, lehký kondicionér, regenerační byliny) a pak si vlasy chemický odbarvím, vše tím pokazím, nebo to aspoň trochu vlasům pomůže?

    Je dobře používat kombinaci šamponu pro objem a octoveho oplachu? Nejde to účinkem proti sobě?

    A k té barvě – je možné namíchat barvu takovou, že pokud bych se chtěla vrátit k chemickému barvení, vlasy mi nepůjdou do zelena? 🙂

    #5196 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Pokud si nejste jistá, tak zatím rozhodně neztmavujte. Můžete ale použít nějaký blond nebo měděný odstín, po těch vlasy zelenat nebudou, ani v budoucnu. Jedině pak nepůjde zesvětli úplně do “bíla”, vlasy by zůstaly v teplejších odstínech podle použité barvy. Takže zesvětlení by šlo do zlata nebo zlato-měděna.

    Všchno co na vlasy dáváte je ok, ocet, šampon i to ostatní, ale i přírodní kosmetika má své limity a co se chemickým zesvětlením poškodí, tak úplně napravit nedokáže, na to je poškození moc hloubkové.

    S barvou zkuste začít buď bezbarvou Casií, která barvu nijak neovlivní, jen tu nejsvětlejší část nepatrně zvýrazní, nebo některým velmi světlým odstínem. Budete to mít jako regeneraci, protože tyto barvy povrch vlasu trošku vyhladí. A postupně můžete přidávat na intenzitě, nebo s tím kdykoli přestat bez toho, že by Vás to v budoucnu nějak barevně omezilo.

    https://www.haaro-naturo.cz/cassia-2/

    https://www.haaro-naturo.cz/zlaty-preliv/

    #5197 Odpovědět
    Veronika
    Host

    Dobře, zkusím to 🙂

    Takže zlatý přeliv dám první na celé vlasy (na ty 2 hodiny?) A pak už jen do odrostu? Také na 2h?

    Toto je tedy “nejsvětlejší” možnost?

    Musím použít ten šampon před barvení, nebo bude stačit ten na objem?

    Děkuji 🙂

    #5200 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Barvu, i ten Zlatý přeliv, stačí nechat 45min – 1 hod, déle je to zbytečné.  Na celé vlasy ho dejte určitě první aspoň dvě barvení, bude se z těch zesvětlených konců hodně vymývat. A pak podle odstínu – když se Vám bude líbit, můžete ho dávat jen na odrost a do délek buď nic nebo Casii, případně smíchat 1.1, nebo pokaždé na celé vlasy. Nemusíte barvit příliš často, myslím že bude stačit tak po 2 – 2,5 měsících, spíš pro regeneraci a pro “pocit” na vlasech.

    Když byste se rozhodla přírodně pokračovat dál, později bychom na odrost vybraly jinou barvu, trochu výraznější, která by ho opticky “prosvětlila”, ale zatím to zkoušejte takto…

    Šampon Vám stačí ten co máte, máte to spíš pro oživení než pro výraznou změnu barvy 🙂

    Z.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
Odpověď na: Regenerace vlasů po dětech a změna barvení
Osobní informace: