Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Rezavá chemická – přechod na přírodní

Rezavá chemická – přechod na přírodní

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 rokem a 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3217 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Dobrý den,rada bych si nechala poradit s barvou vlasů.přírodní mam plave,2roky me barvila kadeřnice různými odstíny rezavě. Nyní půl roku jsem používala barevnou masku od Schwarzkopf rezavou, omyje se cca po 6mytich. Vlasy mam na lopatky, lehce vlnité,vespod jemnější,shora lehce hrubší.Vlasy si myju na doporučení kadeřnice Matrix mega sleek na uhrazení poreznich vlasů, kondicioner a 1x týdne maska.
  Dekuji předem za rady a doporučení na barvu a případne sampon a další péči. Fotky vlasů zašlu.
  Přeji krásný den Lenka

  #3256 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Lenko,
  Nevím, jestli se mi sem podařilo z e-mailu nahrát fotky, tak vlasy raději ještě popíšu ze svého pohledu. Máte krásnou výraznou světle měděnou barvu s nepatrně tmavším odrostem. Ten trošku tmavší zůstane, a celé vlasy budou postupně do toho tmavšího odstínu odrůstat.
  Světlejší délky budou naopak ještě světlat, jak se budou dál vymývat chemické pigmenty.
  Ale vzhledem k malému rozdílu to nebude vadit, spíš naopak :). Zůstane to tak až dokud vše neodroste.
  Barvu bych doporučila buď Měděnou od Khadi, nebo Jahodovou blond od Cosmetikabio. Jsou to středně měděné odstíny, dost podobné, Měděná je možná trochu zářivější. Délkám dodají výraznější odstín, ale příliš ho nezmění, odrost zvýrazní a opticky prosvětlí, vše bude barevně sjednocené. Ještě si projděte popisky a uvidíte.
  Můžete klidně postupně vyzkoušet obě barvy a uvidíte, který odstín Vám líp sedne. Počítejte s tím, že z délek se barva bude zpočátku (první 3-4 barvení) hodně vymývat, a zpočátku tak budete muset barvit vždy celé vlasy. Na chemicky barvených totiž drží hůř. Ale zase to umožní vyzkoušet víc odstínů.
  Určitě bych ale doporučila změnit kosmetiku. Používat přírodní je ve všech směrech šetrnější a navíc s tou uhlazovací Matrix hrozí, že barva málo chytne.
  Na typ vlasů, co máte, by asi byl nejlepší šampon Na uhlazení, před samotným barvením je ale potřeba vlasy důkladně vyčistit speciálním šamponem, viz odkaz. Kondicionér Vyživující, ten můžete použít i jako masku.

  https://www.haaro-naturo.cz/jahodova-blond/
  https://www.haaro-naturo.cz/medena/
  https://www.haaro-naturo.cz/sampon-pred-barvenim/
  https://www.haaro-naturo.cz/sampon-na-uhlazeni-50g/
  https://www.haaro-naturo.cz/vyzivujici-kondicioner-pro-silne-vlasy/

  Snad Vám to takto trochu pomohlo, klidně se ještě ozvěte a budu moc ráda když dáte vědět, jak barvení dopadlo.
  zdravím
  Zita

  #3279 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Dobrý večer ,

  dekuji moc za rady ohledně výběru. Kdysi dávno jsem jahodovou blond měla , ale bylo to hodně světelné a hodně zářivě světle rezave, necítila jsem se v tak světle zrz. Kamarádce jste prý michali barvu sami a je spokojena . Mohla bych Vás také požádat o namichani barvy pro me ? Rada si k tomu objednam péči na vlasy ,měla bych je ráda zdravé, leskle a vyzivene.

  A měla bych otázku kolem kondicioneru. Kadeřnice mi rekla, ze když si smyvam kondik , tak max 5-7vterin, aby se nesplachl z vlasu kondik, který tam ma zůstat , aby byly vlasy hezčí s lépe se s nimi pracovalo,

  Dekuji a přeji hezky večer

  #3280 Odpovědět
  Zita
  Správce

  V tom případě z toho budu vycházet, a namíchala bych něco jemnějšího, aby odstín v délkách zůstal víceméně zachovaný, spíš utlumený, a opticky se propojil s odrostem.
  Ohledně kondicionéru – ten na vlasech zůstávat nemá, vypláchnutý by tedy měl být důkladně. Jinak může na vlasech zůstat povlak, který může působit až mastně – ale Vaše kadeřnice asi nepracuje s přírodní kosmetikou, a pak těžko říct, jak se který výrobek chová.
  Než nechávat kondicionér nespláchnutý by myslím bylo lepší použít ho tímto způsobem: dát ho (přírodní kond.) ve větším množství na suché vlasy před mytím, nechat cca 20 minut, a pak normálně umýt šamponem. Po šamponu už ho znovu nedávat.
  Má čas se “vsáknout” do vlasů a více je vyživit, ale ty po umytí nezůstanou ztěžklé.
  Chce to trošku experimentovat:)

  zde je odkaz na barvu na míru, do poznámky v košíku pak jen napište “dle poradny”

  https://www.haaro-naturo.cz/barva-na-miru/

  hezký večer
  Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
Odpověď na: Rezavá chemická – přechod na přírodní
Osobní informace: