Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Smíchat ColorPrep přimo s např.Svetle Hnědou?

Smíchat ColorPrep přimo s např.Svetle Hnědou?

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Maria a poslední změna proběhla před 10 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4815 Odpovědět
    Maria
    Host

    Dobrý večer,

    psala jsem Vám na mail, ale pak mě napadlo že lepší bude napsat sem, kdyby to zajímalo ještě někoho dalšího… 😉

    Napadlo mě, zda lze a je to podle Vás dobrý nápad, použít Khadi Color Prep nikoliv jako podklad při dvoukrokovém barvení, ale smíchat ho rovnou třeba s Khadi Světle Hnědnou? Pokud ano, v jakém poměru…?

    Cílem je zlatavá světle hnědá, která dobře drží na prošedivělých odrostech… 🙂

    Dosud používaná Světle Hnědá se Střední Blond je sice OK, ale připadá mi, jakoby na vlasech (zejména tam, kde jsou šediny) moc dobře nedržela… proto řeším alternativu. Jde ten Color Prep do “zlata”, tedy dodá teplý odstín,  nebo víc do “červena”..?

    Barvit dvoufázově nechci. Potřebuji nějaký jednoduchý postup, ideálně ne častěji než každé cca. 4 týdny… nic zdlouhavého a komplikovaného. 😉

    Předem moc děkuji! Maria

     

     

     

     

    #4816 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Mario,

    nejdříve k tomu, jak barvy na vlasech drží. Jsou permanentní, takže pokud máte hned po barvení (během pár dnů do umytí – kdy se odstín může lehce měnit) pocit, že pořádně nedrží, bude to spíš málo výrazným odstínem. Pokud Vám jinak vyhovuje kombinace Sv.hnědé a Stř.blond, zkuste jen upravit poměr – přidejte víc Světle hnědé. Ale stačí opravdu málo, poprvé třeba o 20% max. Jinak samotná Světle hnědá je poměrně výrazná a na šedinách vytvoří měděnou – a zase vznikne problém s tím, že budou odrůstající šediny více vidět. Je to spíš o jemném dolaďování, než výrazných změnách. A dolaďovat je potřeba pokaždé, když trochu přibyde šedin – ani si to nemusíte uvědomit, ale najednou barva prostě přestane vyhovovat.

    Khadi Color prep. je světle měděná barva, vlastně je to hodně naředěná henna – nic, co by barvilo jiným způsobem než běžné barvy. Přimícháním do Světle hnědé se odstín o trochu zesvětlí, ale více rozzáří. Asi bych to nezkoušela – podobného efektu dosáhnete  s barvami co máte, ale nebude to tak zářit.
    Do přílohy jsem vložila fotku tohoto odstínu na zesvětleném pramínku vlasů, nahoře u gumičky je vidět kousek původní barvy.

    Navrhla bych tento postup: zkuste postupně měnit poměr barev co máte – přidávat více Světle hnědé. Ale začněte zvolna, ať to nemáte příliš zářivé. To zkuste 2 – 3x, dokud nebudete spokojená.

    V tomto případě je obzvlášť důležité dobarvovat jen malý kousek odrostu u hlavy, aby se udržela stejnoměrná barva – jinak bude část u hlavy stále působit nedobarveně.

    Pokud to ani potom nebude to pravé zase se ozvěte, a zkusily bychom jiný odstín.

    zdravím,

    Zita

    #4818 Odpovědět
    Maria
    Host

    Dobré ráno Zito, díky moc za odpověď.

    Moje úvaha byla ta, že v té Střední blond, když čtu složení, jsou i přísady, které by mohly barvicí účinek snižovat (Aleo vera apod.?).

    Zatímco v té ColorPrep je jakoby jen to “podstatné” – a navíc je dělaná přesně k tomu, aby dala pevný podklad, a zřejmě odstínem teplý, pod další barvu. Tudíž by měla možná lépe plnit účel té střední blond – tedy na vlasech, zejména šedinách, dobře držet a dát teplý základ. Proto můj nápad světle hnědou nově s ColorPrepem, a už ne s tou střední blond… V čem ja ta úvaha mylná?

    Když si kupuji barvu, chci co nejlepší poměr cena-výkon, aby barvila –  to “patlání” se musí vyplatit. 😉

    Pro péči mohu vlasy ošetřit potom, nepotřebuji aby mi nějaké přísady typu aloe vera apod. účinek barvy zbytečně “ředily”…

    Díky moc.

    #4819 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Ve světlých barvách většina přísad barvu “ředí” a jemně koriguje odstín. Já barvy vybírám podle toho, jaký chci barevný výsledek – a je celkem jedno, jestli ji naředí prášek z aloe vera, nebo cassia nebo něco jiného. Jediné, co skutečně snižuje barvící účinek, jsou olejové přísady, které brání přilnutí barvy k vlasu – a ty v těchto barvách nejsou.

    Pokud použijete Color prep. místo Středně blond, bude výsledek výraznější, více do měděna. A každá barva více do měděna bude více vidět, a budete mít pocit, že lépe “drží”.

    Ovšem s každým výraznějším odstínem zase více svítí (i ty odrůstající) šediny. Proto doporučuji zvýrazňovat postupně – aby byl co nejlepší poměr cena-výsledek 🙂
    A to zdaleka nemusí být to nejvýraznější.
    Pokud Vás to láká, tak to klidně vyzkoušejte, jde jen o to, že lépe držící barva nebude zkrátka blond, ale měděná.

    Takže je potřeba si pro sebe říct, jaký chcete výsledek. Výraznější blond – jen lehce upravte poměr barev, co máte. Světle měděnou – zkuste samotnou Světle hnědou, nebo namíchanou s Color prep.

    Žádná cesta není špatná, a všechny uvedené kombinace budou fungovat, jen s rozdílnou intenzitou a odstínem barvy.

    Navíc jestli máte chuť trochu víc experimentovat, je teď ideální doba. Pokud to bude výrazné moc, během léta to zase dost vybledne 🙂

    zdravím,

    Zita

    #4820 Odpovědět
    Maria
    Host

    OK, moc děkuji za odpověď.

    Zní to logicky! Experimentovat celkem chuť mám… 😉

    Je dobře že u Vás žádné “mastné” přísady nejsou. To mě kdysi štvalo u Logony (než jsem objevila Khadi, od té doby jsem zůstala věrná :-)), oni tam cpou různé oleje a nově snad i proteiny… a pak to pořádně nebarví.  :-/ No když to lidi kupují… 😮

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
Odpověď na: Smíchat ColorPrep přimo s např.Svetle Hnědou?
Osobní informace: