Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » světlejší barva na hennou barvené vlasy a šediny

světlejší barva na hennou barvené vlasy a šediny

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 rokem a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4763 Odpovědět
  Iva
  Host

  Dobrý den,

  už asi 10 let si barvím vlasy hennou, poslední roky barvím každý měsíc kvůli šedinám které jsou pak výrazné když henna trochu odroste. Moje vlasy jsou jinak taková ta nevýrazná světle hnědá/šedá myší 😀 teď navíc k tomu tak 1/3 vlasů šedá. Henna mi chytá na šediny a barví je do takové měděné, zbytek vlasů (barvím vše, i délky) výrazně tmavší, taková kaštanová/mahagon. Hennu míchám s černým čajem. Ráda bych teď nějak zesvětlila – kvůli těm šedinám….je možné začít se barvit – celé vlasy jahodovou blond?? Zesvětlí to třeba časem, postupně s tím, jak bude henna odrůstat? Děkuji 🙂

  #4767 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Ivo,

  děkuji za dotaz – toto je situace, kterou řešíme poměrně často. Jak vlasy více šediví, začíná být barva, která doteď vyhovovala, příliš výrazná, a odrost je více vidět.

  Pomoc je snadná, ale přechod ke světlejší barvě bude chvíli trvat.

  Jak tedy teď postupovat: Jahodovou blond můžete klidně začít používat, je o něco jemnější a světlejší než čistá henna, ale dávejte ji JEN NA ODROST. To je velice důležité, protože jinak by Vám délky dále tmavly.

  Toto je mimochodem jedna z nejčastějších chyb v přírodním barvení – že se vždy barví celé vlasy. Vede to k tomu, že konce tmavnou a tmavnou, odrost je vždy světlejší a nikdy se nedosáhne hezké jednotné barvy na celých vlasech.

  Když tedy teď začnete dávat Jahodovou blond jen na odrost, můžete mít zpočátku pocit, že je méně obarvený. To vlastně bude pravda, protože barva na něm bude jemnější – ale je potřeba vydržet a celé délky nechat tak. Teď přes léto by měly poměrně dost vyblednout a barva se postupně více srovná po celé délce. Později můžete začít pro “pocit z barvení” dávat na délky bezbarvou Cassii, ale v tuto chvíli raději nic, ať vlasy co nejvíce šisují.

  S méně výraznou barvou také nebude odrost tolik patrný, nebude zdaleka tolik svítit. A jak bude šedin přibývat, může se barva dále utlumovat – ale to je pak postupný proces. Zatím by ta jahodová měla být ok.

  zdravím

  Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: světlejší barva na hennou barvené vlasy a šediny
Osobní informace: