Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Výběr barvy na šediny

Výběr barvy na šediny

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 5 dny a 8 hodinami.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5111 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Dobrý den, ráda bych vyzkoušela vaše přírodní barvy na šediny. Chtěla bych šediny zakrýt,  ale zároveň zachovat co nejvíce přirozenou barvu vlasů. Můžete mi prosím poradit jaký odstín vybrat? Děkuji.

  #5116 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Lenko,

  přírodní barvy šediny úplně zakrýt nedokážou, protože na vlasech vytváří průhledný barevný “závoj” a šediny zůstávají vždy světlejší.

  Protože těch šedin ale zatím máte málo, tak aby vůbec bylo vidět že jsou obarvené, bude potřeba použít trochu výraznější barvu.

  Pokud byste chtěla zachovat v co největší míře svoji barvu, tak by se použila výrazná zlatá blond. Pak by šediny nebyly stříbrné, ale zlatavé a působily by jako jemný “melír”, aniž by se Vaše přirozená barva změnila, jen se zvýrazní.

  Nebo, pokud se cítíte dobře v teplých barevných tónech, je možné použít nějakou světle měděnou, nebo světle hnědou. Tyto barvy udělají šediny více či méně do měděna, ale už dají i zbytku vlasů výraznější teplý tón s měděným leskem. Jako celek by pak vlasy působily nepatrně světlejším dojmem, byly by takové “prozářené”.

  Tak mi prosím dejte vědět, která varianta by se Vám líbila. Pokud si nejste jistá, doporučuji začít s blond, a k barvě více do měděna se dá dojít postupně 🙂

  zdravím, Zita

  #5126 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Dobrý den,

  děkuji za radu. Oboje zní skvěle!

  Přemýšlím jestli začít tak, jak navrhujete na závěr nebo zda rovnou zkusit teplé tóny.  Pokud by se mi ten teplý odstín nelíbil, lze barvu nějak stáhnout? Pokud bych začala tou blond,  tak tam předpokládám,  že je možné ji překrýt tou světle hnědou eventuálně?

  A ještě rozdíl mezi měděnou a světle hnědou by pro mě byl jaký?

  #5127 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Zkusím ale nejprve tedy tu blond. Můžete mi prosím napsat konkrétně kterou mám koupit, kolik jí budu potřebovat (mám vlasy pod lopatky) a případné rady k barvení,  které nejsou uvedeny v příbalovém letáku?

  Děkuji předem

  Lenka

  #5128 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Lenko,

  nejdřív k tomu stažení barvy – to přírodně nejde, proto je lepší začít zlehka a přidávat postupně. Ale když je to i napoprvé moc výrazné, tak stačí chvíli počkat a jen normálně vymývat. Po prvním barvení se to vždycky nejvíc vymývá a intenzita postupně dost klesá. Důležité je v tom případě nesnažit se barvu nijak opravit, ale nechat ji volně “odejít” – max do dvou měsíců je to většinou hodně utlumené.

  Všechny tmavší/výraznější barvy pak překrývají ty jemné, nikdy naopak.

  Světle měděná by byla celkově “prozářenější” a šediny by byly trochu výraznější. Světle hnědá by byla lehce utlumená a šediny o fous méně nápadné, protože trošku tmavší, ale stále měděné. Světle hnědé barvě by také pár dní trvalo, než dojde, do té doby by šediny mohly být trošku nazelenalé – ale vzhledem k jejich množství nic tragického.

  Pokud tedy začnete s blond, navrhovala bych Středně blond Khadi míchat se Světle hnědou Khadi v poměru 6:1, to by byla ta intenzivní zlatá. Samotná Středně blond by asi byla málo výrazná. Nebo můžete použít Sluneční blond, ta je už lehce do měděna – takový přechod mezi blond a měděnou. Za mě je lepší odstín to míchání. Můžete si objednat celou barvu jen blond a tu Světle hnědou jako vzoreček, pro začátek by to mělo stačit, pak si případně můžete objednat také celou barvu a postupně poměr měnit více ke Světle hnědé. Nebo Vám můžu odstín namíchat.

  https://www.haaro-naturo.cz/stredne-blond/

  https://www.haaro-naturo.cz/vzorek-barvy/

  https://www.haaro-naturo.cz/slunecni-blond/

  https://www.haaro-naturo.cz/barva-na-miru/

  Jedna krabička (100g) by Vám měla vystačit na 2 barvení. S postupem se toho nedá moc zkazit, snad jen je lepší používat na zalití vodu kolem 50°C spíš než horkou, zvlášť u kombinace s hnědou. Důležité je až do budoucna dobarvovat vždy JEN odrost, aby se udržela barva hezky stejnoměrná. Do konců se pak dává buď bezbarvá Cassie, nebo zbyteček odstínu Casií silně naředěný. Jinak by barva v koncích postupně získávala na intenzitě a odrost by s přibývajícími šedinami začal působit nedobarveně. Ale u prvních pár aplikací se barví celé vlasy.

  hezký den

  Zita

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
Odpověď na: Výběr barvy na šediny
Osobní informace: