Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » zesvětlování po přírodní tmavé barvě

zesvětlování po přírodní tmavé barvě

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 rokem a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4748 Odpovědět
  Lucie
  Host

  Dobrý den,

  mám vlasy barvené přírodní černou barvou (Khádí). Ráda bych postupně nějakou formou zesvětlila, či spíše zjemnila, ať už plošně, či melírem nebo jinou technikou. Chtěla bych se zeptat zda taková možnost v případě těchto tmavých barev vůbec je, případně jak dlouho by taková změna trvala.

  Děkuji

  Lucie

  #4749 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Lucie,

  pokud byly vlasy barvené tmavou přírodní barvou, tak obecně je zesvětlení problematické. Ne však nemožné – záleží jaké zesvětlení by stačilo, tedy jak moc světlých vlasů byste chtěla dosáhnout.

  Nejdříve k možnostem přírodních barev: je možné opticky hodně tmavou prosvětlit, a to použitím výrazného žluto-měděného odstínu. Tak se dá dosáhnout lehkého prosvětlení, či zprvu spíš utlumení tmavého odstínu, nejdříve o jeden stupeň, a když se toto opakuje, tak spolu se šisováním a tím, že se tmavá barva dál nedoplňuje, i více.

  Abych mohla být více konkrétní, a řešení zacílit přesně pro Vaše vlasy, potřebovala bych ještě další  informace.

  1. jaký je Váš přirozený odstín vlasů (viditelný v odrostu)

  2. jakou barvu mají vlasy nyní (ne vždy je výsledek barvení černou také černý)

  3. jak dlouho/kolikrát  jste černou barvila

  4. jestli barvíte vždy celé vlasy nebo jen odrost

  5. co je pod vrstvami barvy khadi (jen jiné přírodní barvy, chemické barvy, zesvětlení, melíry…) – počítejte s přírůstkem cca 12 cm za rok, takže při středně dlouhých vlasech co tam bylo tak tři roky nazpět

  a pak se do toho pustíme… 🙂

  Zita

   

  #4750 Odpovědět
  Lucie
  Host

  Děkuji za rychlou odpověď.

  K Vašim dotazům takto … vlasy mám středně dlouhé a původní moje barva byla středně hnědá. Po letech barvení černou mám ale pocit, že ztmavly, takže teď bych barvu nazvala spíše tmavší hnědou. Ohledně typu barev, dříve jsem barvila klasickými chemickými barvami běžně používanými v kadeřnictvích, ale poslední tři roky už pouze barvy přírodní, vždy černou, případně kombinace černá a indigo. Téměř výhradně Khádí a stejné značky používám i vlasovou kosmetiku. Barvím ve třičtvrtě případech vlasy v celé délce, zbytek pouze odrosty. Jak jste ale zmínila, úplně černé vlasy nejsou. Jsou hodně tmavé, nicméně stejná černá, jako byly po chemickém barvení to není.

  Děkuji Lucie

  #4751 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Nejdříve k chemickému zesvětlení takto barvených vlasů: Zesvětlit je o něco lze, ale výsledný odstín by byl hodně nevyzpytatelný – po tolika vrstvách tmavé barvy bych to tipovala na nějakou nepěkně zelenou, kterou by bylo potřeba dál intenzivně tónovat, aby k něčemu vypadala. A určitě by to nešlo udělat nějak výrazně světlé, jednak kvůli vrstvám barvy, a také protože by byla nutnost toho dalšího tónování…V případě plošného prosvětlování by to určitě nebylo stejnoměrné. Bohužel nejde předem odhadnout výsledek.

  A to nemluvím o zničení vlasů, byla by to škoda…

  Raději k možnostem přírodních barev. Pokud by stačilo určité zjemnění barvy, a nebude Vám vadit, že to nebude hned, tak během cca půl roku by světlejší šlo dosáhnout.

  Vlasy máte středně hnědé, tak budu počítat dostat se zhruba na původní barvu. Jak jsem psala – optického prosvětlení dosáhnete aplikací výrazného žluto-měděného odstínu. Navíc začíná svítit sluníčko, takže vlasy budou v následujícím období více šisovat.

  Odteď by se dával na odrost nějaký světlejší odstín (některá ze středně hnědých) a při každém barvení na celý zbytek vlasů ta výrazná žluto-měděná. Postupně se to celé o něco prosvětlí. Důležité je žádnou tmavší barvu (ani světle hnědou – i ta má ztmavující složku) nedávat do délek, které chcete prosvětlit.

  A během pár měsíců se barva celkem výrazně změní…

  Barvu na odrost si můžete vybrat libovolně, která se Vám líbí, tu “zesvětlovací” bych doporučila namíchat  Henna Amla Jatropha + Sluneční blond 1:2 a přimíchat do každé dávky lžičku kurkumy, nebo můžu namíchat ještě něco výraznějšího jako Barvu na míru

  https://www.haaro-naturo.cz/henna-amla-jatropha/
  https://www.haaro-naturo.cz/slunecni-blond/

  https://www.haaro-naturo.cz/barva-na-miru/

  Změny jsou možné i v přírodním barvení, jen to není hned…ale zase Vám zůstanou zdravé vlasy 🙂

  hezký večer

  Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
Odpověď na: zesvětlování po přírodní tmavé barvě
Osobní informace: