Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » zmírnění šedivění

zmírnění šedivění

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 měsícem a 2 týdny.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5214 Odpovědět
    Petra
    Host

    Dobrý den,
    prosila bych o doporučení vašich přípravků, aby se trochu zpomalilo šedivění vlasů, nyní mi začaly poměrně rychle a výrazně šedivět vlasy, proto bych je ráda něčím podpořila. Mám ale velmi jemné vlasy středně dlouhé délky, používám na Vaše doporučení jen konopmý šampon spolu s antistatickým sprejem. Ráda bych vyzkoušela i jiný druh šamponu, doporučujete je čas od času střídat nebo raději zůstat u jednoho typu?
    Ještě mě zaujalo vlasové tonikum-stylingový spej a ráda bych se zeptala na jeho použití. Ráda bych své vlasy podpořila, ale zase nevím, aby větší množství přípravků pro ně nebylo spíše více zatěžující, jak a kolik přípravků doporučujete případně kombinovat?
    Děkuji

    #5216 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Petro,

    obávám se, že se šedivěním Vám kosmetika příliš nepomůže… Přestože to výrobci rádi všude píšou, tak si myslím, že aplikace čehokoli zvenku toho moc nezmůže. Šedivění je přirozený proces, kde má asi největší vliv genetika. Podle mých zkušeností šedivění probíhá v jakýchsi “vlnách”, kdy máte pocit, že jste najednou zešedivěla hodně, ale pak je to třeba pár let víceméně stejné, než přijde další “vlna”. Ale to je čistě můj subjektivní názor – co mám vypozorované u našich zákaznic, žádná objektivní studie na to myslím není. A navíc, šediny můžou být moc hezké :):):)

    Střídáním šamponu asi nic nezkazíte, hlavně Vám musí vyhovovat.  Pro jemné vlasy asi ideálně s tím Na objem, nebo ještě lépe – občas si s mytím dát trochu víc práce, a použít Ayurvédské byliny. Ty jsou výborné na vlasovou pokožku, a jemné vlasy po nich mají krásný objem.

    https://www.haaro-naturo.cz/smes-bylin/

    https://www.haaro-naturo.cz/sampon-na-objem-a/

    Ohledně vlasového tonika – je to extrakt ayurvédských bylin, který ale tuží. Má poměrně silnou specifickou bylinnou vůni, podobně jako práškové byliny na mytí, a na pokožku je velice příjemné. Je ale potřeba počítat s tím, že tuží, což na jemných vlasech poměrně dost pocítíte. Je tedy dobré je po aplikaci vyfoukat – tím podpoříte objem a zabráníte opačnému efektu, ztěžknutí (pokud se mokré vlasy nevyfénují, zafixují se v té mokré, “splihlé” podobě). Za vyzkoušení určitě stojí, my ho používáme hodně.

    https://www.haaro-naturo.cz/vlasove-tonikum-stylingovy-sprej/

    Co se týká kombinace více přípravků tak to je silně individuální. V zásadě platí, že Vám to musí vyhovovat, musíte mít z vlasů příjemný pocit. Obecně jemné vlasy toho moc nesnesou, je lepší je příliš nezatěžovat, což znamená hlavně vše používat v menším množství. Klidně na pokožku Khadi tonikum a do délek Hydratační sprej, ale oboje v malém množství. Chce to trochu si s množstvím pohrát, méně je více 🙂

    Snad jsem Vám trochu pomohla, klidně se ještě ptejte..

    zdravím,
    Zita

    #5217 Odpovědět
    Petra
    Host

    Dobrý den,
    chtěla bych se ještě zeptat, jestli před aplikací ajurvédských bylin se mají vlasy umýt šamponem a směs potom aplikovat na čisté vlasy?
    A dále mě napadá, jestli doporučujete po aplikaci nějakého vašeho šamponu kyselý oplach? Napadlo mě to u šamponu na objem, kde uvádíte, že vlasy zdrsní.
    Děkuji

    #5219 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Ayurvédské byliny můžete použít tak i tak. Buď přímo na mytí, a pak samozřejmě běžným šamponem nepředmýváte. To bych doporučila jen v případě, že vlasy nemáte příliš dlouho nemyté (po týdenní túře v horách by na umytí byliny asi nestačily) ani nepoužíváte tužidla nebo laky. Na takové 2-3 denní běžné zašpinění stačí.

    Nebo jako masku, a ta se dává po umytí šamponem. Působí pak déle a je lepší mít před tím vlasy umyté.

    Kyselé oplachy můžete dělat kdykoli, nijak vlasům neuškodí, na objem vliv nemají.  Záleží na vodě jakou máte – tady v Liberci je měkká tak nejsou potřeba, ale kde je voda tvrdá tak kyselé oplachy udělají vlasům dobře. Jinak to “zdrsnění” u objemového šamponu je schválně, to pak právě dělá ten objem 🙂

    hezký den,

    Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
Odpověď na: zmírnění šedivění
Osobní informace: