Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Ztmavení vlasů a studený odstín bez indiga

Ztmavení vlasů a studený odstín bez indiga

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zita a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4758 Odpovědět
    Martina
    Host

    Dobrý den,

    Omlouvám se za trošku delší dotaz. Řeším dva “problémy”.

    1. Potřebovala bych vědět, zda mohu trochu utlumit chemickou blond barvu v délkách, aniž by se použilo indigo nebo katam kvůli opětovnému zesvětlování v budoucnu. Ráda bych byla bez teplých tónů, nemusí být vyloženě studené, ale alespoň neutrální.

    2. Jak docílit obarvení šedin ve velmi, velmi tmavých blond odrostech, ideálně také do neutrálních odstínů, aniž by se obarvil zbytek vlasů. Moje přírodní barva se mi začala líbit, ale šediváci ne.

    Vlasy jsem připojila viz. fota. Na prvním fotu je chem blond z léta, která mi nyní odrůstá.  Nyní odbarvení nechávám odrůst a délky tónuji bylinnými směsy: amla, brahmi, bringhraj, cassia, shikkakai, ibišek, aloe v různém poměru. Konce se ztmavily a odstín zestudeněl poměrně dost, ale středy vlasů zůstaly stále v teplých odstínech. Používám bylinné oplachy ze slézu. Odrosty barvím směsí barev, kterou kupuji zde:  https://eshop.ekokoza.cz/cs/barveni-vlasu-henna-blond-krabicka-200g.html

    a má toto složení: Cassia auriculata Leaf Powder*, Emblica officinalis Fruit Powder*, Lawsonia inermis Leaf Extract*, Ziziphus spina-Christi Leaf *, Eucalyptus globulus Leaf Powder*, Aloe barbadensis Leaf Powder*, Curcuma longa Root Powder*,
    Matricaria chamomilla Flower Powder*, Benzyl alcohol (1) (1) Composé naturellement présent dans les plantes.

    Funguje to, ale aby se přikryly bělouši, musím nechat poměrně dost působit a bojím se, že pokud tak budu postupovat často, budou i mé zbylé vlasy časem do zrz. Ve směsi je celkem dost henny a pokud se připravuje za tepla, mohlo by to časem zrznout. Našlo by se něco vhodnějšího?

    Níže přikládám i foto rozčesaných vlasů, blbě se mi ta barva zachycuje… tak aby bylo jasné, že to tak tmavé nemám, jako ty nerozčesané a na poslední fotce jsou vlasy, které bych moc chtěla jen s tím rozdílem, že u hlavy chci své přírodní. Šampony používám převážně bylinné (reetha, shikkakai, mydlice atd.), nebo NT, takže nánosy chemie bych na vlasech neměla mít, vodu máme celkem měkkou.

    Prosím o info, zda je to vůbec reálné a zda byste se toho nějakým způsobem ujala – namíchala směs či obarvila.

    Děkuji.

    Martina

     

    Barva srpen 2022

    Současný stav po rozčesání

    ,Současný stav bez rozčesání (doopravdy světlejší)

    Tohoto účesu bych chtěla docílit

    #4760 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Martino,

    obávám se, že bez indiga to nepůjde.

    Také si nejsem jistá, jestli vrstvy z indických bylin by následné zesvětlování také nějak neovlivnily…S tím rozhodně budete muset být opatrná už teď, a obávám se, že takový ten bílý studený melír by už stejně nešel…ale je to hodně nevyzpytatelné a každé vlasy reagují jinak.

    Možnosti ztmavení jsou tedy barva s troškou indiga, která půjde do studena, ale hrozí problémy s budoucím zesvětlováním, nebo do tepla, kdy by budoucí zesvětlení šlo zase do měděna. Ono to prostě moc kombinovat nejde…

    Zkuste se ale nad vlasy zamyslet trochu jinak – vlastní barva se Vám líbí, jen nechcete šediny, ale možná byste v budoucnu ještě zesvětlovala… Ono to ale možná vůbec nebude potřeba. Vlasy zřejmě budou šedivět stále víc a my toho při barvení v kadeřnictví rádi využíváme právě k lehkému prosvětlení. Jde o to, šediny natónovat jen do takové míry, aby nepůsobily jako šediny, ale např. jako lehoučký melír. Dobrá zpráva v tomto případě je, že tento melír bude čím dál hustší a je úplně zadarmo 🙂 V tuto chvíli možná ještě odrost působí dost tmavě, ale to může být hlavně v kontrastu se zesvětlenou částí.

    Pokud podobné vlasy řešíme u nás, postupujeme takto: zpočátku se na odrost dává výraznější blond barva, která natónuje šediny, ale nezmění ani neztmaví vlastní barvu. délky se naopak ztmavují, dokud neodrostou. Barva se postupně upravuje podle toho, jak barevně působí. Časem se dostanete zpět na svoji přirozenou barvu, která je lehce prosvětlená šedinami. Výhoda oproti běžnému zesvětlení je (mimo jiné) také v tom, že odrost je téměř neviditelný.

    Barvu na odrost bych Vám namíchala, ale potřebovala bych ho ještě nafotit – shora, přední i zadní část, aby bylo hezky vidět, kolik těch šedin tam je. Ale opět – aby to byla neutrální blond, bez trošky indiga to nepůjde.

    Ta barva,c o používáte, v sobě má kurkumu a hennu, ty jdou dost do tepla nebo až měděna a to může být příčinou teplého odstínu ve středu vlasů, protože při barvení se tam taky trochu dostane.

    Co se týče doby působení – pokud myjete jen no-poo tak barva hůř chytá, ale to se dá vyřešit jiným předmytím jen před barvením.

    Tak nevím, jestli jsem Vám pomohla a odpověděla na vše, kdyžtak dejte vědět co Vy na to

     

    hezký večer

    Zita

     

    #4761 Odpovědět
    Martina
    Host

    Dobrý den,

    dost jsem o tom přemýšlela a volím tu variantu s trochou indiga na odrosty a smířila jsem se s tím, že odbarvování se vzdávám. Při nejhorším to někdy zkusím zesvětlit vitaminem C alespoň o stupínek, uvidím.

    Fota posílám do e-mailu.

    S pozdravem,

    Martina

    #4762 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Podle fotek je tam těch šedin opravdu jen pár a pokud se pro barvu stavíte osobně, jak píšete v e-mailu, namíchala bych ji teprve až dorazíte. To je pak otázka chvíle a barvu tak trefíme nejlíp.

    Jen prosím předem zavolejte na 775 374 065 a domluvíme si čas, ať to můžeme ještě probrat v klidu.

    tak se budu těšit 🙂

    Zita

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
Odpověď na: Ztmavení vlasů a studený odstín bez indiga
Osobní informace: