Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Tuhý šampon

Tuhý šampon

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Lenka a poslední změna proběhla před 10 měsíci a 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4870 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Dobrý den, prosím o radu, jaký tuhý šampon pro sebe vybrat, když mám jemné vlasy, ale musím někdy mýt (běžným bez SLS  šamponem) klidně i denně, max obden?

  Děkuji.

  #4871 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Ještě doplním, že musím mýt, protože u hlavy jsou vlasy zplihlé, mastnější.

   

  #4872 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Dobrý den Lenko,

  z našich šamponů na běžné mytí bych Vám doporučila šampon Na mastné vlasy, který je zároveň lehce objemový.  Určitě by ale stálo za to si jednou týdně udělat masku z ayurvédských bylin Khadi, které maštění vlasů dokážou ovlivnit. Zároveň se po nich hezky lesknou a jsou objemné.

  https://www.haaro-naturo.cz/sampon-na-mastne-vlasy/
  https://www.haaro-naturo.cz/smes-bylin/

  Maštění vlasů ale ovlivňují i další faktory, buď co vše se na ně používá, nebo jakým způsobem se s vlasy zachází.

  Pokud budete chtít, tak mi napište, co všechno používáte a můžeme zkusit aspoň takto na dálku vymyslet, jestli by nestálo za to něco změnit, co by nadměrné maštění také mohlo ovlivnit.

  zdravím, Zita

  #4873 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Moc Vám děkuju za odpověď. Já právě váhala mezi tuhým šamponem na objem či na mastné vlasy. U toho na mastné mám ale strach, aby nevysušoval příliš.

  Používám tuhé šampony od “Kvitok”, aktuálně mám proti vypadávání a na podporu růstu vlasů, jinak klasický tekutý Alverde, či Urtekram na jemné vlasy, zkoušela jsem i Ajurvédské byliny (ty byly super, ale po pár mytích za sebou mi vlasy neskutečně zhrubly a vypadaly špinavé, splihlé, hnusné…).

  Striktně se vyhýbám SLS, silikonům a jiným škodlivostem…

  Děkuji.

   

  Lenka

   

   

  #4874 Odpovědět
  Zita
  Správce

  Nadměrného vysušování se u šamponu Na mastné vlasy bát nemusíte. Základ má stejný jako ostatní šampony, jeho účinek je založený na bylinách, které obsahuje – zejména světlík a jmelí, které se na tento problém tradičně používaly.

  Ayurvédské byliny se nám nejvíce osvědčilo kombinovat s pěnivým šamponem, při dlouhodobém používání právě (u některých typů vlasů, rozhodně ne vždy) může dojít k nedokonalému umytí a mastnějšímu pocitu. Ideálně tedy běžně umývat normálním šamponem a jednou týdně buď vyměnit za byliny, nebo je dát po mytí jako masku. Potom jsou bezproblémové a účinek využijete na maximum.

  Nevím, jestli používáte kondicionér, ale s ním se v tomto případě také musí opatrně a pokud vlasy dovolí, raději nepoužívat (případně vyměnit za octové oplachy, které jsou prospěšné i pro pokožku – pokud stačí na rozčesávání). Nebo jen nejnutnější minimum a jen do konečků.

  Také nesušit přímo u hlavy horkým vzduchem a nechodit spát s mokrou hlavou, aby se nazapařovala.

  Počítejte ale s tím, že maštění lze ovlivnit vždy jen do určité míry – většinou problém trochu zmírnit, než úplně odstranit. Ale to je normální…

  snad Vám něco z toho pomůže 🙂

  Zita

  #4875 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Moc děkuju!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
Odpověď na: Tuhý šampon
Osobní informace: