Přeskočit na obsah
Domů » Témata » Váš dotaz » Tuhý šampon

Tuhý šampon

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Lenka a poslední změna proběhla před 8 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4870 Odpovědět
    Lenka
    Host

    Dobrý den, prosím o radu, jaký tuhý šampon pro sebe vybrat, když mám jemné vlasy, ale musím někdy mýt (běžným bez SLS  šamponem) klidně i denně, max obden?

    Děkuji.

    #4871 Odpovědět
    Lenka
    Host

    Ještě doplním, že musím mýt, protože u hlavy jsou vlasy zplihlé, mastnější.

     

    #4872 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Dobrý den Lenko,

    z našich šamponů na běžné mytí bych Vám doporučila šampon Na mastné vlasy, který je zároveň lehce objemový.  Určitě by ale stálo za to si jednou týdně udělat masku z ayurvédských bylin Khadi, které maštění vlasů dokážou ovlivnit. Zároveň se po nich hezky lesknou a jsou objemné.

    https://www.haaro-naturo.cz/sampon-na-mastne-vlasy/
    https://www.haaro-naturo.cz/smes-bylin/

    Maštění vlasů ale ovlivňují i další faktory, buď co vše se na ně používá, nebo jakým způsobem se s vlasy zachází.

    Pokud budete chtít, tak mi napište, co všechno používáte a můžeme zkusit aspoň takto na dálku vymyslet, jestli by nestálo za to něco změnit, co by nadměrné maštění také mohlo ovlivnit.

    zdravím, Zita

    #4873 Odpovědět
    Lenka
    Host

    Moc Vám děkuju za odpověď. Já právě váhala mezi tuhým šamponem na objem či na mastné vlasy. U toho na mastné mám ale strach, aby nevysušoval příliš.

    Používám tuhé šampony od “Kvitok”, aktuálně mám proti vypadávání a na podporu růstu vlasů, jinak klasický tekutý Alverde, či Urtekram na jemné vlasy, zkoušela jsem i Ajurvédské byliny (ty byly super, ale po pár mytích za sebou mi vlasy neskutečně zhrubly a vypadaly špinavé, splihlé, hnusné…).

    Striktně se vyhýbám SLS, silikonům a jiným škodlivostem…

    Děkuji.

     

    Lenka

     

     

    #4874 Odpovědět
    Zita
    Správce

    Nadměrného vysušování se u šamponu Na mastné vlasy bát nemusíte. Základ má stejný jako ostatní šampony, jeho účinek je založený na bylinách, které obsahuje – zejména světlík a jmelí, které se na tento problém tradičně používaly.

    Ayurvédské byliny se nám nejvíce osvědčilo kombinovat s pěnivým šamponem, při dlouhodobém používání právě (u některých typů vlasů, rozhodně ne vždy) může dojít k nedokonalému umytí a mastnějšímu pocitu. Ideálně tedy běžně umývat normálním šamponem a jednou týdně buď vyměnit za byliny, nebo je dát po mytí jako masku. Potom jsou bezproblémové a účinek využijete na maximum.

    Nevím, jestli používáte kondicionér, ale s ním se v tomto případě také musí opatrně a pokud vlasy dovolí, raději nepoužívat (případně vyměnit za octové oplachy, které jsou prospěšné i pro pokožku – pokud stačí na rozčesávání). Nebo jen nejnutnější minimum a jen do konečků.

    Také nesušit přímo u hlavy horkým vzduchem a nechodit spát s mokrou hlavou, aby se nazapařovala.

    Počítejte ale s tím, že maštění lze ovlivnit vždy jen do určité míry – většinou problém trochu zmírnit, než úplně odstranit. Ale to je normální…

    snad Vám něco z toho pomůže 🙂

    Zita

    #4875 Odpovědět
    Lenka
    Host

    Moc děkuju!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
Odpověď na: Tuhý šampon
Osobní informace: